Данський інвестиційний фонд виділить 5 млн євро на встановлення сонячної електростанції на Житомирщині

Данський інвестиційний фонд SDG інвестує близько 5 мільйонів євро в український проект – встановлення сонячної електростанції потужністю понад 19 МВт на Житомирщині.

Як повідомляє Держенергоефективності, ця сума складає майже третину вартості проекту – 17 млн євро.

Цікаво, що фонд створили лише минулого року. Обсяг грошей в проект на Житомирщині є його першою інвестицією.

У межах проекту, що впроваджує данська компанія Better Energy LLC, передбачено встановлення 59 тисяч сонячних панелей, які генеруватимуть «чисту» електроенергію, еквівалентну споживанню близько 6,5 тис. домогосподарств.

Новостворений Danish SDG Investment Fund – це державно-приватне партнерство, що фінансується Урядом Данії, Інвестиційним фондом Данії (IFU) для країн, що розвиваються та низкою приватних компаній.

У портфелі IFU – співфінансування чотирьох проектів у вітровій та сонячній енергетиці із загальною потужністю 110 МВт. У відомстві впевнені, що Данія – надійний партнер України у відновлюваній енергетиці.

«Ми тісно працюємо з Українсько-данським енергетичним центром», – повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та пояснив, що вже є спільні напрацювання. Наприклад, розроблено механізм стимулювання промислових підприємств до підвищення енергоефективності та започатковано співпрацю з провідними данськими компанії, у т.ч. у сфері генерації енергії із сміття.

Крім цього, у 2017 році підписано Меморандум про партнерство із Данським енергетичним агентством.

Раніше повідомлялося, що Міністерство економіки та фінансів Франції надало грант на 650 тисяч євро для фінансування підготовки спільного проекту "Укренерго" та французької компанії RTE International з реалізації першої в Україні системи Energy Storage.