Депутати Європарламенту вимагатимуть негайного звільнення 24 українських військовополонених

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України  Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з членами Парламентського Комітету Асоціації в рамках робочого візиту до Брюсселя 5 грудня.

Іванна Климпуш-Цинцадзе відзначила безпрецедентну підтримку, яку надає Україні Європейський Парламент (ЄП). "Ми і далі потребуємо активної та публічної підтримки Європейського Союзу для збереження тиску на Росію, зокрема у зв'язку з агресією у Чорному морі", - наголосила Віце-прем’єр-міністр.

Віце-прем’єрка детально поінформувала учасників зустрічі про загострення ситуації в Азовському та Чорному морях, долю 24 військовослужбовців, які були взяті в полон, а також блокування Росією вільного проходу суден через Керченську протоку, що завдає збитків і європейським кампаніям також.

Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що Росія була інформаційно готова до відкритого акту агресії у Чорному морі. “Це була заздалегідь спланована акція, яка супроводжувалася потужною інформаційною кампанією за кордоном. Мета цієї кампанії - замаскувати дії Росії, подати це як українську провокацію, зокрема, як нібито частину виборчого процесу".

Депутати повідомили, що питання агресії Росії буде обговорюватися наступного тижня у ЄП. Вони погодилися, що одним з першочергових питань має бути негайне звільнення 24 українських військовополонених. 

Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на необхідності посилення міжнародного публічного тиску для розширення мандату моніторингової місії ОБСЄ на акваторію Азовського моря та запровадження країнами ЄС  санкцій проти комерційних портів у Криму, російських судноплавних компаній.

Депутати погодилися, що відповідь ЄС має бути  жорсткою та чіткою. Однак вони зазначили, що час для атаки Росія обрала дуже вдало, оскільки зараз ЄС вступає у передвиборчий період, а ключові держави ЄС  переймаються внутрішніми питаннями та Брекзитом.

Сторони також обговорили питання підготовки до зустрічі Ради з питань співробітництва між Україною та ЄС, що відбудеться 17 грудня у Брюсселі. 20-й саміт Україна - ЄС у липні надав поштовх для поглиблення співробітництва між Україною та ЄС на найближче майбутнє. Однією з ключових практичних угод є перспективи секторальної інтеграції у сферах цифрового ринку та митного співробітництва, енергетики, юстиції, свободи та безпеки. Засідання Ради Асоціації в цьому місяці стане першою віхою в цьому процесі. Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання на політичну підтримку ЄП у питаннях подальшого поглиблення секторальної інтеграції з Україною.

У зустрічі з боку Європейського Парламенту взяли участь Ребекка Гармс (Німеччина), голова Представництва Європейського Парламенту в Euronest  PA;  Елмар Брок (Німеччина), провідний член Ради з питань розбудови спроможності для Верховної Ради; Сандра Калнітее (Латвія), доповідач AFET з питань Росії; Ярослав Валеса (Польща), доповідач INTA з питань України; Петрос Аустревічус (Литва), голова неформальної групи "Європейська Україна" в ЄП.