Депутати Європейського парламенту наполягають на створенні спеціального трибуналу для покарання російських злочинців

Сьогодні, 19 січня 2022 року, євродепутати ухвалили відповідну резолюцію, у якій вимагають притягнути політичне та військове керівництво росії до відповідальності за злочин агресії проти України.

Про це йдеться у прес-релізі на сайті Європейського парламенту.

Текст ухвалений 472 голосами «за», 19 «проти» та 33 «утримались».

У документі євродепутати закликають ЄС у тісній співпраці з Україною та міжнародним співтовариством домагатися створення спеціального міжнародного трибуналу для судового переслідування політичного та військового керівництва рф та її союзників.

Створення трибуналу доповнило б слідчі зусилля Міжнародного кримінального суду, оскільки він наразі не може розслідувати злочин агресії росії в Україні.

Зазначаючи, що точні умови та склад спеціального трибуналу ще належить визначити, євродепутати підкреслюють, що він повинен мати юрисдикцію розслідувати не лише злочини владіміра путіна та політичне та військове керівництво Росії, але й Олександра Лукашенка та його наближених у Білорусі.

Вони також наголошують, що підготовча робота ЄС щодо спеціального трибуналу має розпочатися негайно та зосередитися на створенні механізмів для суду у співпраці з Україною. Необхідно підтримати українські та міжнародні органи влади у забезпеченні доказів, які будуть використані в майбутньому.

Парламент твердо переконаний, що створення спеціального трибуналу надішле дуже чіткий сигнал як російському суспільству, так і міжнародній спільноті, що президент путін і російське керівництво в цілому можуть бути засуджені за злочин агресії в Україні. 

Депутати Європарламенту також зазначають, що для рф під керівництвом путіна більше неможливо повернутися до звичного ведення справ із країнами Заходу.