Державна політика у сфері транспорту та інфраструктури має чіткий євроінтеграційний напрям, – Владислав Криклій

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій у рамках робочого візиту до Брюсселю провів зустріч із Єврокомісаром з питань транспорту Адіною Велян. Сторони обговорили співробітництво з розвитку транспортної інфраструктури та європейської інтеграції України. 

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

 

 

Владислав Криклій наголосив, що інфраструктурна євроінтеграція України є незмінним пріоритетом роботи Міністерства інфраструктури. 

«Ми активно працюємо для наближення українського законодавства до законодавства ЄС у сфері транспорту та імплементації відповідних директив і регламентів відповідно до Угоди про асоціацію. Запровадження європейських вимог поступово робить українську інфраструктуру сучасною та сприятиме наданню транспортних послуг європейської якості», – заявив Владислав Криклій.

Наразі Верховна Рада України опрацьовує низку транспортних євроінтеграційних законопроєктів – про залізничний транспорт, мультимодальні перевезення, внутрішній водний транспорт, перевезення небезпечних вантажів. 

«Державна політика у галузі транспорту та інфраструктури має чіткий євроінтеграційний напрям. Іде активний розвиток авіаційного, автомобільного та залізничного сполучення з країнами ЄС. Спільно з міжнародними партнерами працюємо, щоб якомога швидше річки Дніпро, Південний Буг та українська частина річки Дунай стали частиною європейської мережі внутрішніх водних шляхів, а міжнародний водний шлях Е-40 відновлено. Прагнемо реалізації всіх проєктів, що передбачені Індикативним інвестиційним план TEN-T. Наша стратегічна мета – щоб транспортна інфраструктура Української держави розвивалась у гармонійному поєднанні з ЄС», – підкреслив Владислав Криклій. 

Міністр інфраструктури України також наголосив на важливості приєднання України до спільного авіаційного простору ЄС. Він запевнив, що з Українська держава вживає всіх необхідних заходів для забезпечення безпеки польотів і судноплавства у своїй сфері відповідальності в Азовсько-Чорноморському регіоні, не дивлячись на систематичні порушення з боку Російської Федерації, про що інформує ІСАО та ІМО. 

Владислав Криклій подякував європейській стороні за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та допомогу у підготовці техніко-економічних обґрунтувань та реалізації важливих транспортних проєктів, зокрема, щодо розвитку інфраструктури Азовського регіону та підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України. У свою чергу, Єврокомісар з питань транспорту Адіна Велян відзначила позитивну динаміку процесу транспортної євроінтеграції України та запевнила у подальшій підтримці з боку Європейської комісії.