Держлісагентство оприлюднило графік е-аукціонів з продажу деревини

В Україні необроблена деревина реалізовуватиметься через електронні аукціони. Експериментальний проєкт з проведення таких аукціонів триватиме до 1 квітня 2021 року.

Про це повідомляє Держлісагентство.

 

 

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України, постійні лісокористувачі, чистий дохід яких за результатами 2018 року становив більше 10 млн гривень, виставлятимуть не менше 25% великих парій деревини на електронний майданчик «Прозорро.Продажі». Якщо у лісокористувачів чистий дохід за 2018 рік був меншим 10 млн грн, обсяг лотів деревини одного сортименту менше ніж 150 куб. метрів чи стартова ціна лота менше ніж 200 тис. гривень – вони виставлятимуть деревину на інших електронних майданчиках.

«Пілот дає можливість лісокористувачам самим визначати, на якому електронному майданчику вони будуть реалізовувати деревину в залежності від об'ємів реалізації, породи деревини тощо», - розповів Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.

Державне агентство лісових ресурсів України розробило і направило до обласних управлінь лісового та мисливського господарства орієнтовний графік проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини заготівлі ІІ кварталу 2020 року на електронному майданчику державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Держлісагентства. 

Дія експериментального проєкту не поширюється на реалізацію необробленої деревини:

  • для задоволення потреб національної безпеки та оборони, подолання наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих;
  • відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»;
  • для задоволення потреб бюджетних установ та населення на опалення;
  • використання якої передбачено колективними договорами постійних лісокористувачів;
  • для потреб індивідуального будівництва і ремонту будівель (для фізичних осіб).

Нагадаємо, Законність заготівлі деревини у 16 областях можна перевірити онлайн.