Держпродспоживслужба розробляє відомчий план боротьби зі стійкістю до антибіотиків

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів почала розробляти власний відомчий план боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів.

Про це повідомив голова служби Володимир Лапа.

За його словами, у відомстві вже створили робочу групу, яка розглядатиме питання щодо антимікробної резистентності.

Зокрема, Держпродспоживслужба працює над удосконаленням правил обігу антибіотиків у тваринництві. Нині їх регулюють Закон "Про ветеринарну медицину" та підзаконні документи, що встановлюють порядки реєстрації, ліцензування виробництва і правила продажу ветеринарних препаратів та вимоги до ветеринарних аптек. Втім, реалізація ветпрепаратів в Україні не ліцензується.

Лапа

"Такі заходи дозволять забезпечити належний контроль та нагляд за дотриманням аптеками правил та вимог при зберіганні, транспортуванні та реалізації ветеринарних препаратів. Також це врегулює порядок ведення записів продажу антимікробних препаратів та засобів без оцінки доцільності, чутливості, без рецепту лікаря ветеринарної медицини власникам тварин незалежно від форми власності щодо застосування лікувальних засобів та кормів", — наголосив Володимир Лапа.

Також Держпродспоживслужба планує посилити моніторинг за резистентністю мікроорганізмів до антибіотиків. Нині у відомстві працюють над впровадженням єдиної лабораторної бази відповідних досліджень, яка має запрацювати до кінця поточного року.

Нагадаємо, Уряд затвердив план дій боротьби зі стійкістю до антибіотиків.

Підготовлено за матеріалами Держпродспоживслужби. Оригінал статті читайте за посиланням.