Держводагентство впроваджує європейський моніторинг вод в Україні

Держводагентство облаштовує 4 базові лабораторії для впровадження європейських підходів моніторингу вод. Про це повідомляє Державне агентство водних ресурсів України.

16 січня представники лабораторій моніторингу вод та фахівці Держводагентства обговорили ключові питання фінансування державного моніторингу вод у 2020 році.

Найближчим часом відбудеться відкриття нової сучасної лабораторії Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ у Вишгороді Київської області. Лабораторія облаштовується за підтримки проєкту «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для країн Східного партнерства».

Держводагентство планує повноцінно запустити цю лабораторію у роботу вже з ІІ півріччя 2020 року. 

“За оцінкою постачальників обладнання для лабораторії у м. Вишгород, Україна найкраще виконала всі вимоги ЄС до інфраструктури серед інших 6 країн проекту. У результаті матимемо достовірну інформацію щодо хімічного стану масивів поверхневих вод. Зокрема, заплановано покриття 10% водних масивів для досліджень забруднюючих речовин для визначення хімічного стану”, – зазначають в Держводагентстві.

Крім того, упродовж 2020 року Держводагентство планує:

  • запустити ще одну сучасну лабораторію для діагностики реального стану водних масивів на базі Басейнового управління водних ресурсів Причорномор’я та нижнього Дунаю;
  • укомплектувати додатковими приладами для газової хроматографії лабораторію Дністровського басейнового управління водних ресурсів і таким чином збільшити вдвічі кількість досліджуваних масивів;
  • придбати сучасні прилади для лабораторії Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, щоби збільшити технічні потужності для виконання досліджень.
Рубрика: