ДФС поглиблює співпрацю з ЄС

Державна фіскальна служба України поглибить співпрацю із колегами з Європейського Союзу. Зокрема, з Польщі, Угорщини, Словаччини та Болгарії.

Про це йшлося під час міжнародної конференції, яку ініціювала Україна, присвяченій спільному контролю на кордоні, обміну інформацією та боротьбі з контрабандою між країнами, повідомляє прес служба відомства.

Учасники обговорили необхідність гармонізації Митного кодексу України з Митним кодексом Європейського Союзу.

Одним із кроків у цьому напрямку є ухвалення найближчим часом Україною закону про запровадження Інституту Уповноваженого економічного оператора.

Крім цього, на зустрічі наголосили на прискоренні приєднання України до Конвенції про спільний транзит та NCTS, поширення спільного митного та прикордонного контролю в пунктах пропуску між Україною та іншими сусідніми країнами-членами ЄС.

Учасники домовились про вдосконалення співпраці щодо обміну інформацією про товари перед їх прибуттям та після їх відбуття з митної території, а також щодо товарів та транспортних засобів.

"Ефективний механізм обміну даними дасть можливість забезпечити дотримання митного законодавства України та держав-членів ЄС. І це одне з першочергових завдань, яке необхідно вирішити у максимально короткі терміни", –  наголосив виконувач обов'язків голови Державної фіскальної служби України Олександр Власов.

Раніше повідомлялося, що за січень 2019 року митниці видали майже 10 тисяч сертифікатів на експорт товарів до Євросоюзу.