Діалог з Європарламентом щодо розширення доступу українських компаній до ЄС триває, – Микольська

Уряд України перебуває у постійному діалозі з Європарламентом щодо збільшення доступу українських компаній на ринок ЄС. Про це розповіла заступниця Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Наталія Микольська, яка 20 березня взяла участь у засіданні Моніторингової групи щодо України Комітету з питань міжнародної торгівлі Європейського Парламенту, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Повідомляється, зокрема, про те, що під час засідання було обговорено стан імплементації Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі Україна-ЄС за дворічний період її функціонування, ефект використання Україною додаткових торговельних преференцій, а також стан і перспективи двосторонньої торгівлі між Україною та ЄС.

"Євросоюз - найбільший торговельний партнер України, куди український експорт зростає вже другий рік поспіль. Але основне завдання Уряду - ще більше лібералізувати вихід українського бізнесу на європейський ринок, тому що експорт якісно змінює країну", - наголосила Наталія Микольська.

За словами Торгового представника України Європейський Парламент в системі ухвалення рішень ЄС посідає провідне місце, тому діалог про поглиблення співпраці та збільшення українського експорту на європейський ринок потрібно вести саме з представниками Європарламенту.

"Важливо переконувати європейських парламентарів, що український бізнес - наші товари та послуги - потрібні європейському споживачу, і що Угода про вільну торгівлю між Україною та ЄС працює не лише з точки зору торгівлі, але й сприяє залученню європейських інвестицій в економіку України", - зауважила Наталія Микольська.

Підсумовуючи, вона зазначила, що Уряд веде постійний діалог з Європарламентом, тому що питання перегляду Угоди, збільшення квот та їхнє скасування, перегляд певних виключень з Угоди, належить до компетенції Європарламенту.

Раніше повідомлялося, що за даними Мінекономрозвитку, на ЄС припадає 40% зовнішньоторговельного обороту України.