Для географічного зазначення "Херсонський кавун" створили власний логотип

 

Для географічного зазначення "Херсонський кавун" створили власний логотип - в ньому поєднується вода й сонце.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на аналітичну платформу Еast-fruit. 

 

З 1 січня цього року українське законодавство нарівні з законодавством Європейського Союзу захищає багато продуктів, назви яких не мають права використовувати незареєстровані виробники. До таких продуктів має увійти “херсонський кавун”, для якого створили окремий логотип.

"Коли був оголошений конкурс на концепцію та логотип географічної назви "Херсонський кавун", ідея народилася з перших хвилин. Я родом зі спекотного херсонського степу, працюю з місцевими підприємцями та фермерами з 2012 року, обожнюю сонце і сонячну ягоду, повну солодкої води. Звідси і концепція про поєднання в знаку води і сонця Херсонщини", – розповіла засновниця дизайн-студії Victory House, яка розробила знак, Вікторія Кулакова.

Зазначається, що логотип "Херсонського кавуна" містить кілька значень-символів. Спіраль - стилізований хвостик кавуна, водночас – як солярний знак, який вказує на географічне розташування, – південь. Також спіраль – головний елемент територіального логотипу Херсонського регіону - "Скіфське сонце", символ якого взято з орнаментів народів, що населяли південь України. Хвилясті смуги – це і відтворення малюнка шкірки кавуна, і природних вод, на які багата Херсонщина (річка Дніпро, дніпровські плавні, узбережжя Чорного та Азовського морів). М'які плавні форми – це традиційний підхід у південних орнаментах ремісників (вишивка, різьблення), тоді як в інших регіонах країни більше використовуються геометричні орнаменти.

Нагадаємо, географічне зазначення є знаком, що наноситься на упаковку продукту і засвідчує його високу якість, багаторічну традицію виробництва й особливий зв'язок з територією, де його виготовляють. Минулого року для реєстрації географічного зазначення було визначено перші 10 українських продуктів, серед яких “гуцульська овеча бриндзя”, “херсонський кавун”, “мелітопольська черешня”, “карпатський мед”, вина з декілька регіонів України та ін. 

Закон України "Про правову охорону географічних зазначень" набув чинності  1 січня 2020 року.