Для глобального вирішення гуманітарних проблем в Україні, ми потребуємо більше військової підтримки, – Ольга Стефанішина

Сьогодні, 20 березня, Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина виступила на Європейському гуманітарному форумі у Брюсселі, Бельгія.

Під час панелі учасники обговорили питання гуманітарної допомоги нашій країні в контексті триваючої повномасштабної війни росії проти України, а також наступні кроки для якнайшвидшого відновлення та реконструкції.

«Завдяки допомозі Європейського Союзу, зокрема швидкій та своєчасній активації механізму цивільного захисту ЄС, а також завдяки підтримці усіх міжнародних партнерів ми змогли пройти цей зимовий період, мінімізувавши негативні наслідки для наших громадян, спричинені масованими російськими бомбардуваннями критичної інфраструктури, – висловила подяку Віце-премʼєр-міністр. – Проте маємо памʼятати, що така підтримка допомогла нам вижити в найтемніші часи, вистояти як країні, але для повоєнного відновлення ми потребуємо набагато більших зусиль від міжнародної спільноти». 

Ольга Стефанішина виділила декілька пріоритетних сфер, де вже зараз необхідний консолідований підхід та тісна співпраця міжнародних партнерів з Україною, а саме: розмінування українських територій, створення ефективних механізмів соціальної та психологічної підтримки для постраждалих внаслідок війни, а також залучення інвестицій для відновлення та відбудови України.

«Потреби України сьогодні пов’язані з першочерговими завданнями відсічі військової агресії та забезпечення відновлення повноцінного життя на деокупованих територіях. Для цього, насамперед, ми маємо забезпечити гуманітарне розмінування. Зараз Україна є найбільш замінованою країною у світі. Тому для ефективного та безпечного розмінування територій ми потребуємо залучення міжнародної експертизи та забезпечення спеціалізованою технікою і засобами для розмінування», – наголосила урядовиця.

«Вже очевидно, що Україна виграє війну на полі бою, адже це єдиний шлях до відновлення безпеки та стабільності в Європі і в цілому світі. Тож я хочу ще раз нагадати слова Президента України, що найефективніша допомога у вирішенні гуманітарних проблем – це збільшення та вчасне надання військової підтримки Україні. У той момент, коли ми зможемо закінчити криваву війну та дати відсіч агресору, ми припинимо страждання українського народу», – заявила Ольга Стефанішина.

Віцепремʼєрка також поінформувала присутніх про створення мережі Центрів допомоги врятованим в Україні, де всі, хто постраждав від війни, можуть отримати комплексну безоплатну психологічну, юридичну й інформаційну підтримку. Вона також закликала партнерів долучатися до цієї ініціативи.