Для модернізації житлового сектору України потрібно близько 25 млрд євро, - Геннадій Зубко

У житловий сектор для модернізації потрібно залучити близько 25 млрд євро, в тому числі, в розвиток водоканалів близько 6 млрд євро, для ТКЕ — близько 10 млрд євро. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, повідомляє прес-служба Віце-прем’єра.

В інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна він повідомив, що Україна вже має пропозиції від міжнародних фінансових партнерів. "Світовий банк реалізує два проекти — в 11 містах по теплу і в 12-ти по воді. ЄІБ зайшов з 400 млн євро у чотирьох напрямках: тепло, вода, відходи та енергоефективність муніципального сектору. Умови цих кредитів привабливі: термін кредитів по теплу — 22 роки з канікулами на вісім років, по воді — 30 років і канікули п’ять років. Ставка — 1,5%. Це пропозиції, які можуть дозволити залучити кошти і провести модернізацію без великого навантаження на тариф", - підкреслив Геннадій Зубко.

На його думку, перспектива модернізації тепломереж у малих містах існує в можливостях місцевого тарифоутворення. "Зараз тільки 47 ліцензіатів залишилися в регулюванні НКРЕКП. Тепер їх ліцензіатом є обласна адміністрація, і вони почали встановлювати економічно обґрунтований тариф", - повідомив Геннадій Зубко.

Рубрика: