Дмитро Кулеба ініціював новий формат консультацій з громадськістю для прискорення інтеграції України в ЄС та НАТО

За ініціативи Віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби відбулася перша зустріч заступників міністрів з євроінтеграції з експертами – представниками громадських організацій. Мета зустрічі – налагодити практичний робочий  діалог та спільними зусиллями прискорювати інтеграцію України в Європейський Союз та НАТО. 

Перша зустріч Віцепрем'єра, профільних заступників міністрів та представників громадських організацій відбулася 26 грудня. 

“Ми поставили перед собою амбітні цілі у європейській інтеграції – укласти з Євросоюзом Угоду ACАA, запустивши так званий промисловий безвіз, відчутно посилити секторальну інтеграцію. Нам  важливо налагоджувати взаємодію і говорити «одним голосом» у цих питаннях”, – наголосив Дмитро Кулеба, звертаючись до представників громадськості. 

Важливою спільною подією наступного року стане міжнародна конференція з реформ (Ukraine Reform Conference) у Вільнюсі 7 липня, а також низка підготовчих заходів в українських регіонах, які передуватимуть конференції.

“Для Реанімаційного Пакету Реформ дуже важливо мати партнерські відносини з Урядом. Сьогоднішня зустріч показує, що всі налаштовані на робочий формат і взаємодію. Тож пропонуємо розглянути дорожню карту реформ, яку ми підготували, і надалі співпрацювати”, – сказала співголова Ради Коаліції РПР Юлія Кириченко. 

Під час сесії питань-відповідей експерти і урядовці говорили про імплементацію Угоди про асоціацію з ЄС, виконання зобов'язань України у сфері екології, фінансового сектору, а також пріоритети у євроатлантичній інтеграції.

Участь у зустрічі взяли експерти Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, Коаліції РПР та Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. З боку міністерств – заступник міністра закордонних справ Єгор Божок, заступниця міністра оборони Аліна Фролова, заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончарок, заступник міністра освіти та науки Єгор Стадний, заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць, заступниця міністра культури, молоді та спорту Світлана Фоменко, заступник міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Олексій Ілляшенко, заступник міністра соціальної політики Сергій Ніжинський, заступник міністра енергетики та захисту довкілля Костянтин Чижик, заступниця міністра інфраструктури Наталія Форсюк, заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Коваль, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка, заступниця міністра цифрової трансформації Валерія Іонан.