До кінця року планується ухвалити всі євроінтеграційні закони у сфері транспорту

«Наша мета – ухвалити всі євроінтеграційні закони до кінця цього року», - заявив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час зустрічі із Генеральним директором Європейської Комісії з питань європейської політики сусідства і переговорів щодо розширення Крістіаном Даніельсом. Про це повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

Сторони обговорили стан імплементації законопроєктів у транспортній галузі України, план реалізації Національної транспортної стратегії, реформу Міністерства та відповідних відомств, співпрацю України з ЄС та проєкти технічної допомоги, а також виділення грантових коштів на розвиток інфраструктури в Азовському регіоні.

Владислав Криклій подякував Європейській Комісії за плідну співпрацю та зазначив, що  до кінця року планується ухвалити закон про внутрішній водний транспорт, про залізничний транспорт, а також законопроєкти щодо перевезення небезпечних вантажів та про поштову службу.

Міністр інфраструктури також зазначив, що вже завершується затвердження Плану дій на виконання Національної транспортної стратегії, який був розроблений за підтримки проєкту, що фінансується ЄС: «Наша мета - створити конкурентоспроможну, екологічну та енергоефективну  транспортну систему, забезпечити інноваційний розвиток транспортної галузі та реалізацію інвестиційних проєктів, тим самим забезпечивши безперешкодну мобільність та міжрегіональну інтеграцію населення».

Під час зустрічі Владислав Криклій також закликав європейську сторону розглянути можливість якнайшвидшого підписання Угоди про спільний авіаційний простір (САП) між Україною та Європейським Союзом, з огляду на запланований вихід Великобританії з ЄС, який фактично усуває причину блокування підписання Угоди про CAП.

Не менш важливим Міністр інфраструктури відзначив розвиток потенціалу річки Дніпро. За його словами, вже в найближчим часом планується розгляд Верховною Радою законопроєкту про внутрішній водний транспорт, який має на меті перенести частину вантажів з автодоріг, збільшивши вантажоперевезення річками в декілька разів.

Владислав Криклій подякував європейській стороні за допомогу у підготовці двох техніко-економічних обґрунтувань в рамках розвитку інфраструктури Азовського регіону, а саме, проєкту щодо збільшення пропускної спроможності залізничного маршруту Пологи - Комиш - Зоря –Волноваха – Маріуполь та розбудови ділянки дороги Н-08 Запоріжжя - Маріуполь. Міністр інфраструктури зазначив, що завершення цих техніко-економічних обґрунтувань планується вже найближчим часом.