Дрогобич і Покров визнали найпрозорішими містами України

12 лютого Трансперенсі Інтернешнл Україна оприлюднила Рейтинг прозорості міст-2019. Уперше лідерами стали одразу два міста — Дрогобич (1 місце у 2018) і Покров (екс-Орджонікідзе, 4 місце у 2018), які отримали по 79,1 бала. 

Про це повідомляє Представництво ЄС в Україні.

 

До п’ятірки найбільш прозорих міст також увійшли Тернопіль (76,0, 10 місце у 2018), Маріуполь (74,6, 2 місце у 2018) і Вінниця (74,2, 3 місце у 2018). Натомість, за результатами 2019 року топ-5 залишив Дніпро. 

Ще два міста — Покровськ (екс-Красноармійськ) і Коломия — продемонстрували, що, маючи бажання та політичну волю, можна протягом одного року вирости в рейтингу на 67 позицій (з 89 на 22 місце та з 96 на 29 місце відповідно). Також суттєвого прогресу досягли Дубно (з 46 на 11 місце), Мукачево (з 44 на 13 місце), Кам’янське (з 28 на 8 місце) та Полтава (з 81 на 40 місце).

Найменш прозорими містами цього року стали Конотоп, Світловодськ, Новомосковськ. 

Понад третина міст перетнула позначку у 50 балів. У 2017 році лише 6% мали подібні показники. 

Попри позитивну динаміку, темпи підвищення прозорості міст знижуються. У 2018 рівень прозорості підвищився на 12%, а у 2019 році — на 6%, — зазначає виконавчий директор ТІ Україна Андрій Боровик. — Очевидно, що міськради швидше виконують ті рекомендації, які для них легші. А зміни в складніших сферах чиновники відкладають на потім. З огляду на близькі місцеві вибори, у 2020 році варто чекати помітнішого зростання”. 

У цьогорічному рейтингу середній рівень прозорості складає 45,7 бала. Найбільш прозорими стали сфери кадрових питань (68%) і доступу та участі (66%). Найменш прозорими залишаються соціальна сфера (втілено 25% рекомендацій) та житлова сфера (втілено лише 23% рекомендацій). Зазначимо, що така “непопулярність” зрушень в житловій сфері спостерігається вже три роки поспіль — цьогоріч відразу 18 міст не зробили зрушень у цьому напрямку.

Захід відбувся за фінансової підтримки проєкту ПРООН "Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні", який фінансується Міністерством закордонних справ Данії та проєкту «Онлайн-платформа «Прозорі міста» для взаємодії громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування для кращої підзвітності та належного врядування», який фінансується ЄС.

Довідково

Трансперенсі Інтернешнл Україна— акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції.

ТІ Україна започаткувала програму “Transparent cities/Прозорі міста” у 2017 році. Її мета — подолати корупцію на місцевому рівні та запровадити найкращі практики прозорості та підзвітності. Реалізуючи проєкт «Онлайн-платформа «Прозорі міста» для взаємодії громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування для кращої підзвітності та належного врядування» за підтримки ЄС в Україні, TI Україна планує посилити ініціативу «Рейтинг прозорості 100 найбільших міст України» запустивши онлайн-платформу для покращення співпраці ОГС та органів місцевого самоврядування. 

Експерти щорічно аналізують відкритість міських рад за показниками в 14 сферах. За результатами рейтингу вони надають рекомендації щодо вдосконалення міст та консультують міські ради, як їх впровадити. За три роки середній показник прозорості міст підвищився на 53%.

ТІ Україна впроваджує проєкт "Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні" за фінансової підтримки ПРООН. Проєкт спрямований на підвищення прозорості та підзвітності місцевої влади. В його рамках проводяться третя оцінка прозорості 100 найбільших міст України, презентації для міських рад та регіональних громадських організацій, а також оцінка прозорості влади в містах, які не охоплює Рейтинг.

Рубрика: