Економічний форум у Давосі: Україна підписала масштабну Угоду про будівництво вітрової електростанції на озері Сиваш

На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі Україна підписала Угоду з норвезькою компанією NBT, французькою компанію Total Eren та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) за проектом вітрової енергетики "Сиваш" на Херсонщині.

Як повідомляється на сайті  Адміністрації Президента, пакет документів передбачає фінансування на 150 млн євро будівництва найбільшої вітрової електростанції в Україні та однієї з найбільших вітроелектростанцій Європи загальною вартістю близько 400 млн євро.

"Сьогодні ми підписали масштабну інвестиційну угоду про будівництво вітрової електростанції, яка стане однією з найбільших в Європі! В Україну заходить новий стратегічний інвестор Total Eren", - написав Президент Петро Порошенко в Twitter.

За словами президента ЄБРР Суми Чакрабарті, прихід в Україну NBT і Total Eren показує, що Україна тепер другий за розміром європейський ринок.

"Україна є другим європейським ринком після Греції за розміром інвестицій компаній Total і NBT. Це показує, що іноземні інвестори повертаються в Україну завдяки реформам", - зазначив він.

"По-перше, це показує, що Україна відкрита для бізнесу, оскільки вона проводить реформи в енергетичному секторі вже декілька років і рухається до стандартів ЄС. По-друге, Україна буде світовим лідером, а для початку регіональним лідером, в сфері відновлювальної енергетики", - додав Сума Чакрабарті.

Довідково:

Норвезька компанія NBT спеціалізується на будівництві вітрових електростанцій і зараз має проекти в Норвегії, Кіпрі, Китаї, Сінгапурі та Пакистані. Компанія планує побудувати 67 вітрових електроустановок загальною потужністю до 250 МВт, які будуть розміщені вздовж північного узбережжя озера Сиваш у Херсонській області. Комплекс електростанцій буде розташований за кілька кілометрів від окупованого Росією Кримського півострова.

Total-Eren, дочірня компанія французького енергетичного гіганта Total. Вона є незалежним виробником електроенергії (IPP), який розробляє, фінансує, інвестує, будує та експлуатує електростанції з відновлюваних джерел енергії у довгостроковій перспективі на глобальному рівні.

Електроенергією, яка вироблятиметься вітровими електроустановками вздовж озера Сиваш, можна буде забезпечити третину потреб Херсонської області.