Експерти ЄС оцінять готовність України до протидії дерматиту великої рогатої худоби

В Україні перебуває короткострокова місія експертів Європейського Союзу щодо оцінки системи державного контролю, комплексу заходів та підготовки нашої держави до боротьби з заразним вузликових дерматитом (ЗВД) великої рогатої худоби (ВРХ) у випадках занесення цього захворювання на територію країни.

Голова Держпродспоживслужби під час зустрічі з експертами місії зазначив, що Україна дуже чітко усвідомлює всі ризики у випадку занесення на територію України заразного вузликового дерматиту, тому за останній рік було вжито ряд заходів. Зокрема, за його словами, було розроблено та прийнято Інструкцію з профілактики та боротьби із заразним вузликовим дерматитом великої рогатої худоби, розроблено програму моніторингу за ЗВД, закуплені інсектоакарицидні препарати для профілактики цього захворювання, планується проведення закупівлі тест-систем ПЛР, формується реєстр вакцин. 
«Під час роботи місії ми маємо можливість зі сторони побачити ситуацію щодо нашої готовності запобігати ЗВД, а також отримати безцінний практичний досвід тих країн, які уже зіткнулися з цією проблемою», - наголосив Володимир Лапа.

Після закінчення місії експерти повинні надати українській стороні свої рекомендації з цього питання.

Довідково: 

Як повідомляється у затвердженій Міністерством аграрної політики та продовольства України інструкції: Заразний вузликовий дерматит - це контагіозне інфекційне захворювання, що характеризується лихоманкою, ураженням лімфатичної системи, набряками підшкірної клітковини та внутрішніх органів, утворенням шкіряних вузлів (горбочків), ураженнями очей та слизових оболонок органів дихання, розмноження та травлення.