Експерти ЄС провели тренінг для фахівців Держпродспоживслужби Волині

На базі Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області європейські експерти провели тренінг у рамках проекту Twinning на виконання Компоненту 2 пункту 2.7 "Здійснення оцінки потреб у навчанні з фітосанітарного моніторингу шкідливих організмів, шкідників і бур'янів", повідомляє прес-служба відомства.

У тренінгу взяли участь спеціалісти управлінь фітосанітарної безпеки територіальних органів Держпродспоживслужби у Волинській, Київській, Рівненській та Тернопільській областях, фахівці фітосанітарних лабораторій Волинської та Рівненської областей.

Експерти - заступник директора Департаменту карантину рослин Державної служби захисту рослин Латвії Агіта Пенце та начальник фітосанітарного відділу Державної служби рослин при Міністерстві сільського господарства Литви Раса Жіткувєне - ознайомили учасників із основними елементами обстеження, моніторингу та нагляду у країнах Євросоюзу. Зокрема, поділилися досвідом планування обстежень у Литві та Латвії, ведення документації, підготовки та навчання спеціалістів.

У рамках тренінгу учасники обговорили процедуру планування та проведення обстеження з метою встановлення фітосанітарного стану території України у порівнянні зі стандартами ЄС, визначили спільні та відмінні риси. Особливе зацікавлення присутніх викликали шкідливі організми, які нещодавно були включені до списку регульованих шкідливих організмів ЄС і які є причиною регулювання товарів, що підлягають контролю в торгівлі ЄС.

Також під час заходу учасники розглянули відповіді на анкету для визначення потреб у навчанні "Обстеження з питань здоров'я рослин в Україні" для розробки навчальної програми, що відповідає цим потребам.

Раніше повідомлялося, що експерти ЄС провели тренінги для фахівців Держпродспоживслужби у Запорізькій та Львівській областях.

 

Рубрика: