Енергетична компанія з Італії може побудувати в Україні вітроелектростанції потужністю на 40 МВт

admin

Компанія Eni Ukraine виявила зацікавленість щодо встановлення вітрових електростанцій в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

За інформацією відомства Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час зустрічі з Луіджи Барберісом - генеральним директором компанії Eni Ukraine обговорив перспективи впровадження проектів відновлюваної енергетики в Україні. Eni Ukraine – це представництво великої італійської енергетичної компанії Eni S.p.", яка, окрім основної діяльності у традиційній енергетиці, взяла курс на розвиток проектів та технологій використання "чистої" енергії.

Компанія проявила інтерес до можливостей встановлення вітрових електростанцій в Україні. За словами Л. Барберіса, це може бути проект потужністю 40 МВт, реалізований у кількох фазах у південних чи західних областях України. До такого проекту компанія ставиться виважено та аналізує усі необхідні складові: доступ до мережі, джерела фінансування, проведення оцінки вітропотенціалу тощо.

Також, компанія Eni S.p.A, яка започаткувала співпрацю з відомою компанією General Electric, має нагоду використовувати кращі технології у вітроенергетиці.

С.Савчук, у свою чергу, окреслив останні законодавчі зміни, які сприяють впровадженню вітроенергетичних проектів. Це вигідний "зелений" тариф з прив’язкою до курсу євро, надбавка до тарифу за використання обладнання вітчизняного виробництва та можливість укладати довгострокові договори на закупівлю "чистої" електроенергії.

"Наразі вітроенергетика в Україні займає друге місце за темпами розвитку після сонячної енергетики. На ринку вже є чимало потужних гравців. Водночас, ми цінуємо можливість залучити досвід, інновації, технології та інвестиції Італії у вітчизняну вітроенергетику, що сприятиме її подальшому розвитку", - підкреслив С.Савчук.

Наприкінці зустрічі сторони домовилися, що Держенергоефективності ознайомить італійську компанію із потенційними проектами вітроенергетики в Україні та діючим законодавством у цій сфері.

Також, С.Савчук запросив представників компанії взяти участь у Європейсько-українському форумі з відновлюваної енергетики, який планується провести навесні цього року спільно з Європейською Комісією.