Енергоефективна економіка важлива для успішної євроінтеграції України - Ольга Стефанішина

Україна має використовувати усі можливі інструменти для підвищення енергоефективності та зниження вуглецеємності економіки. Така політика необхідна для результативної участі України у Європейському зеленому курсі, спрямованому на боротьбу зі зміною клімату та економічну модернізацію. На цьому наголосила Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час зустрічі з очільниками профільних підкомітетів, народними депутатами України Іваном Юнаковим та Сергієм Нагорняком, директоркою Фонду енергоефективності Юлією Головатюк-Унгуряну та в.о. голови Держенергоефектинвності Костянтином Гурою. 

«Державний бюджет України на 2021 рік має передбачити забезпечення достатнього фінансування на заходи з енергоефективності. Це важливо як для розвитку вітчизняної економіки, так і для ЄС в рамках Європейського зеленого курсу», – зазначила Ольга Стефанішина. 

За її словами, підвищення енергоефективності економіки є одним з пріоритетів співпраці України та ЄС, який Уряд визначив у позиційному документі щодо участі України у Європейському зеленому курсі. Цей документ, розроблений за участі експертного та наукового середовища, неурядових організацій та асоціацій було направлено Прем’єр-Міністром України Денисом Шмигалем до Віце-Президента Єврокомісії Франца Тіммерманса. 

«Європейський Союз поставив собі за мету досягти кліматичної нейтральності. Це означає, що в рамках нашої євроінтеграції ми маємо покращувати енергоефективність економіки, зменшувати марнотратство енергоресурсів та знижувати вуглецеємність наших експортно-орієнтованих товарів, щоб бути конкурентоздатними на ринках ЄС», – резюмувала Ольга Стефанішина.

Під час зустрічі із народними депутатами також обговорили необхідність спільної розробки дорожньої карти участі України в Європейській зеленій угоді та важливість прийняття Верховною Радою України законопроекту «Про енергетичну ефективність» відповідно до вимог Директиви 2012/27/ЄС. 

Довідково

Європейський зелений курс - це програма економічного розвитку ЄС, яка передбачає перетворення Європи на кліматично нейтральний континент та технологічне лідерство ЄС через мінімізацію використання викопного палива та зменшення негативного впливу на довкілля до 2050 року. Програма ухвалена у грудні 2019 року.