€250 млн позики і €67,6 млн грантів: ЄБРР та Європейський Союз посилюють підтримку малого та середнього бізнесу у країнах Східного партнерства

Фінансові установи країн Східного партнерства – України, Молдови, Білорусі, Грузії, Вірменії та Азербайджану – отримають 250 мільйонів євро позики від Європейського банку реконструкції і розвитку. Крім того, Євросоюз надасть 67,6 мільйонів євро грантів на підтримку цих інвестицій. Про це повідомляє ЄБРР. 

Банк надасть понад 250 мільйонів євро в кредитах місцевим фінансовим установам, щоб зробити бізнес у країнах Східного партнерства більш конкурентоспроможним. Завдяки позикам український малий та середній бізнес зможе вийти на ринок ЄС і скористатися перевагами Зони вільної торгівлі, що діє в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Для споживачів це означає вищу якість товарів та послуг.

Європейській Союз надасть 67,6 мільйонів євро грантів на підтримку інвестицій ЄБРР. Це будуть програми технічної допомоги, які інформуватимуть про зелені технології з високим ринковим потенціалом. 

Кошти будуть доступні у всіх шести країнах Східного партнерства. Кредитна лінія EU4Business-ЄБРР вже доступна в Грузії, Молдові та Україні. З 2016 року EU4Business-ЄБРР підтримує понад 250 підприємств – від виробників меблів та агропідприємств до туристичних операторів.

Загалом ЄБРР інвестував близько 27 мільярдів євро у понад 1200 проектів шести країн Східного партнерства.