EU4Energy надасть Україні техдопомогу з імплементації Директиви ЄС щодо мінімальних запасів нафти і нафтопродуктів

9 червня EU4Energy запустив проєкт технічної допомоги Україні в імплементації Директиви 2009/119/ЄС щодо запасів нафти. 

Протягом наступних кількох місяців представники Верховної Ради, Державного агенства резерву та Міністерства енергетики та захисту довкілля України будуть співпрацювати з експертами Секретаріату Енергетичного Співтовариства над розробкою підзаконних актів, необхідних для впровадження реформи запасів нафти.

Директива Ради 2009/119/ЄС від 14 вересня 2009 року, прийнята в Енергетичному Співтоваристві, зобов'язує Україну підтримувати принаймні мінімальний рівень запасів аварійної сировини та/або нафтопродуктів. Такі запаси нафти можуть бути поставлені на ринок лише у випадку перебоїв регулярних поставок нафти через надзвичайні обставини. 

Створення аварійних запасів нафти значно покращить операції на внутрішньому ринку нафти та підвищить безпеку поставок нафти.

Довідково

Ініціатива EU4Energy охоплює підтримку ЄС, спрямовану на поліпшення енергопостачання, енергетичної безпеки і взаємозв'язку, а також на сприяння енергоефективності та використанню поновлюваних джерел енергії в країнах Східного партнерства, куди входять Україна, Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія та Молдова. Підтримка надається шляхом фінансування проєктів і програм, які допомагають реформувати енергетичні ринки і скорочувати національну енергетичну залежність і споживання енергії. У довгостроковій перспективі це робить енергопостачання більш надійним, прозорим та доступним.

Рубрика: