EU4Energy: покращення транскордонного обміну енергією між Україною та Молдовою

29 жовтня експерти Секретаріату Енергетичного Співтовариства провели у Києві семінар у рамках програми EU4Energy. Захід стосувався ключових механізмів майбутнього управління непередбаченими відхиленнями в роботі між енергосистемами України та Республіки Молдова. Про це повідомляє прес-служба Представництва ЄС в Україні.

Непередбачені відхилення – це різниця між фактичним (непередбаченим) обміном енергії, що тривав у певний проміжок часу, та запланованим програмою керування показником в зоні контролю.

Представники національних регуляторних органів та операторів систем передачі з Молдови та України обговорили нормативні вимоги для врегулювання непередбачених обмінів відповідно до практики, що існує в країнах-членах ЄС. Вони також проаналізували підходи до розробки заходів, що регулюють непередбачені відхилення в роботі між енергосистемами.

Окрім того, була представлена модель нової методології ENTSO-E для континентальної Європи щодо загальних правил врегулювання будь-яких непередбачених обмінів енергією.

Технічна допомога є частиною підтримки програми EU4Energy для реформ ринку електроенергії в Україні та Молдові.