Фахівці "Укртрансбезпеки" провели спільні рейди з експертами TWINNING

У рамках проекту Twinning "Підтримка у підвищенні безпеки перевезення небезпечних вантажів мультимодальним транспортом в Україні", що фінансується ЄС, співробітники "Укртрансбезпеки" вже третій тиждень поспіль обмінюються досвідом роботи зі своїми колегами з ЄС, повідомляє прес-служба відомства.

Йдеться про те, що 12 – 16 березня 2018 року відбувалися спільні рейдові відпрацювання інспекторами Київського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки та польським експертом – інспектором регіонального Інспекторату дорожнього транспорту в місті Бидгощ Артуром Чапєвські.

"Звісно, увагу акцентували на перевірці автомобілів, які перевозили небезпечні вантажі, але перевіряли, у тому числі, і дотримання водіями режиму праці та відпочинку, наявність відповідних дозволів у перевізників, які здійснювали перевезення пасажирів, а також здійснювали габаритно-ваговий контроль", – наголошують у прес-службі "Укртрансбезпеки".

Під час виїзду Голови Державної служби України з безпеки на транспорті Михайла Ноняка та постійного радника проекту Twinning Міхала Пєшхала на місце проведення рейду Артур Чапєвські висловив щире здивування тим, який прогрес він побачив в організації процесу здійснення заходів контролю в Україні.

Варті поваги і матеріально-технічне забезпечення, і професійний рівень інспекторів. "Востаннє, – зізнався експерт, – я був в Україні вісім років тому, і тоді тут не було взагалі нічого для здійснення хоча б елементарних заходів контролю. Зараз у вас – сучасне, на рівні європейських зразків обладнання, фаховий персонал. Тобто напрям обрано правильний. Залишилося тільки доопрацювати деталі".

Презентуючи керівництву «Укртрансбезпеки» та інспекторам Київського міжрегіонального управління ґрунтовний звіт за результатами спільних рейдів, Артур Чапєвські надав практичні рекомендації, які фактично є готовим кейсом, придатним для практичного використання в роботі інспекторів. Приємно, що загальна оцінка професійних навичок інспекторського складу виявилася високою. "Інспекторам, з якими я спілкувався, достатньо буде дво-тритижневого теоретичного тренінгу, щоб підтягнути рівень володіння нормативно-правовою базою, і вони будуть абсолютно готові для роботи, в тому числі і на території Євросоюзу. А от нормативно-правову базу потрібно вдосконалювати в частині вимог і санкцій. Це забезпечить ефективність заходів державного контролю Укртрансбезпеки", – підсумував польський експерт.

Додамо, що в Україні стартував тиждень удосконалення професійних навичок персоналу, який здійснює контроль за дотриманням норм перевезення небезпечних вантажів внутрішніми водними шляхами. З відповідною місією прибув в Україну Жан-Мішель Пікьон – національний координатор перевірок небезпечних вантажів  Міністерства екологічного та всезагального перетворення Французької Республіки. Це тільки перший раунд, який має на меті ознайомлення персоналу Укртрансбезпеки з діючими в країнах ЄС чек-листами та нормативами, на основі яких здійснюються перевірки. Адже перевезення вантажів, і зокрема, небезпечних, внутрішніми водними шляхами в Україні довший час не перевірялися належним чином. А вже в кінці квітня, коли буде відкрито навігацію, заплановано провести практичний раунд.

Рубрика: