Фонд енергоефективності офіційно зареєстрований, - Геннадій Зубко

Державну установу "Фонд енергоефективності України" офіційно зареєстровано як юридичну особу і внесено відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, повідомляє Служба Віце-прем'єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка.

За інформацією служби, виконувати обов’язки директора Фонду енергоефективності призначено Юлію Головатюк-Унгуряну. Найближчим часом буде розпочато процедуру конкурсного відбору членів Наглядової ради. Постанова Уряду щодо порядку відбору членів Наглядової ради Фонду ЕЕ дозволить Мінрегіону найближчим часом утворити конкурсну комісію для відбору. Як зазначив Геннадій Зубко, орієнтовно у вересні 2018 року буде опубліковано оголошення, після якого охочі стати членами Наглядової ради Фонду зможуть подати свої документи. Він поінформував, що серед функціональних обов’язків в.о. директора - реєстрація Фонду, наповнення статутного капіталу, проведення переговорів з міжнародними партнерами, співпраця з IFC щодо роботи Мультидонорського фонду, відпрацьовування внутрішніх процедур і документів Фонду ЕЕ, укладання контрактів з незалежними членами Наглядової ради та представником донорів. А також у співпраці з донорами - складання маркетингового плану, участь у проведенні інформаційних кампаній.

"Та головне завдання в.о. директора Фонду – якнайшвидший запуск практичної реалізації програм Фонду, які надаватимуть громадянам фінансову і технічну підтримку для реалізації енергоефективних заходів. Лише за останній рік завдяки спільній роботі команди Мінрегіону, міжнародних партнерів, Офісу підтримки і впровадження реформ при Мінрегіоні зроблено великий пласт роботи по запуску Фонду ЕЕ. Прийнято 8 (з 9 необхідних) постанов КМУ, які регламентують роботу Фонду, підписано 3 міжнародних угоди щодо фінансування та створення мультидонорського фонду, скоординована підтримка донорів – ЄС, GIZ, IFC, Світовий банк, ПРООН. А також розроблено «hand book» - операційний посібник для ОСББ, який буде презентовано вже у вересні. Це дозволить пришвидшити практичну роботу Фонду ЕЕ і реалізацію його програм", - наголосив Геннадій Зубко.

До призначення в.о. директора Фонду ЕЕ, Юлія Головатюк-Унгуряну працювала керівницею сектору реформи управління житловим фондом та енергоефективності Офісу підтримки та провадження реформ (RST) при Мінрегіоні. Відповідала за реалізацію реформи енергоефективності та розробку профільних законопроектів та підзаконних актів у цій сфері. Пройшла конкурсний відбір на прозорих процедурах. Має досвід роботи на керівних посадах, глибоке розуміння сфери енергоефективності і процесів, пов’язаних із запуском Фонду.

Нагадаємо, втілювати ідею Фонду енергоефективності команда Мінрегіону почала майже з «чистого листа» в кінці 2015 року. Вдалося переконати міжнародних європейських партнерів, які повірили у можливість створення сучасного інструменту впровадження енергоефективних заходів у житловому секторі. Фонд – складна система, у якій об’єднані фінанси декількох донорів, створені умови управління за участі міжнародних організацій. Підписанню угод передувала кропітка спільна робота Мінрегіону, міжнародних партнерів, народних депутатів та експертів. Завдяки співпраці з Урядом Німеччини, Євросоюзом і депутатським корпусом вдалося здійснити законодавчий прорив у житловій сфері та енергоефективності, який до того простоював понад десять років. Були прийняті базові закони "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", "Про фонд енергоефективності", "Про енергетичну ефективність будівель", "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", "Про житлово-комунальні послуги".