Фонд енергоефективності отримає п'ятирічну підтримку від ЄС і Уряду Німеччини, - Геннадій Зубко

admin

Спільно з міжнародними партнерами з Європейського Союзу, Європейського банку реконструкції та розвитку ми продовжуємо співпрацю у реформі енергоефективності.

Про це під час Форуму з відновлювальної енергетики ’17 повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду.

В першу чергу така співпаця стосується програми "теплих кредитів" з акцентом на ОСББ, запуску Фонду енергоефективності, а також підтримки програми IQ Energy.

"Спільно з експертами з ЄБРР ми розробили програмне забезпечення для розрахунку сертифікату енергоефективності будівель. Ядро розроблене з урахуванням всіх національний стандартів та ДБН та може уніфіковано використовуватись енергоаудиторами для розрахунку енергоефективного сертифіката. Це потужна допомога в першу чергу для енергоаудиторів, які зможуть сертифікувати будинки і надавати якісні послуги мешканцям будинку", - зазначив Геннадій Зубко.

За словами Віце-прем’єра, розроблене програмне забезпечення протягом двох років буде обслуговуватися за підтримки експертів ЄБРР. Це ПО за попередньою домовленістю з ЄБРР надаватиметься у відкритому доступі.

"Ми очікуємо підписання фінансової угоди з ЄС і надання технічної і фінансової допомоги у розмірі 100 млн євро на впровадження Фонду енергоефективності. Також ми отримали підтримку і від німецького уряду з наданням фінансування у 10 млн євро. Це лише перший крок. Для України важлива системна співпраця з міжнародними партнерами у впровадженні Фонду, яка передбачає п’ятирічну підтримку з боку ЄС", - розповів урядовець.

Рубрика: