Голова Держенергоефективності представив норвезькій компанії «NBT» можливості реалізації проектів у різних секторах «чистої» енергетики

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук обговорив із представниками всесвітньо відомої норвезької компанії «NBT» (https://www.nbtas.no) інвестиційний потенціал «чистої» енергетики в Україні та нові можливості для реалізації проектів у цій сфері.

Компанія «NBT» спеціалізується на вітроенергетичних проектах. Зокрема, в Китаї компанія встановила 2 вітропарки загальною потужністю 150 МВт.

У 2019 р. в Україні «NBT» спільно із французькою енергетичною компанією «TOTAL-EREN» (https://www.total-eren.com) розпочала встановлення вітроелектростанції «Сиваш» потужністю 250 МВт на Херсонщині. Для реалізації проекту вже залучено 262 млн євро від низки різних банків, у т.ч. ЄБРР, НЕФКО. Загальний обсяг інвестицій - близько 400 млн євро.

Крім цього, компанія «NBT» почала встановлення першої черги вітропарку «Зофія» потужністю 42,5 МВт у Запорізькій області. Загальна потужність ВЕС сягне 800 МВт. Такий вітропарк зможе стати найбільшим в Європі. Сукупний об’єм інвестицій перевищить 1 млрд євро.

Водночас, під час зустрічі сторони сфокусувалися на інших перспективних секторах відновлюваної енергетики. Зокрема, в країні діє сприятливе законодавче поле для проектів із біоенергетики, наприклад, у таких напрямах:

- виробництво як електроенергії, так і тепла із біомаси;

- встановлення біогазових установок.

Вкрай перспективними для інвесторів можуть бути проекти когенераційних установок на біомасі завдяки синергії стимулів. Так, інвестор зможе одночасно реалізовувати у мережу:

- електроенергію із біомаси за «зеленим» тарифом у розмірі 12,39 €ct/кВт*год до 2030 року;

- теплову енергію «не з газу» за стимулюючим тарифом.

За підсумками наради домовлено ознайомити представників компанії із потенційними «зеленими» проектами, у т. ч. в біоенергетиці, які є затребуваними в Україні.