Харківська область може бути прикладом євроінтеграції для інших регіонів, - Дмитро Кулеба

Євроінтеграція полягає не в абстрактних гаслах, а в якісних дорогах, доступних кредитах, ефективній владі, повазі до прав людини та підвищенні рівня життя громадян, а дві складові її успіху - це цінності та гроші.

Про це у четвер, 13 лютого, заявив Віце-прем'єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба у Харкові під час наради з питань європейської інтеграції з керівництвом області.

 

 

Віце-прем'єр-міністр переконаний, що Харківська область має енергійну команду та всі можливості, щоб її мешканці відчули на собі переваги руху України до ЄС.

“Дуже довго євроінтеграція була абстрактною ідеєю та гаслом. Але насправді вона про дві речі: цінності і гроші. Цінності налаштовують наше мислення на правильне розуміння реальності та бачення країни, в якій ми хочемо жити, - нормальній демократичній країні з повагою до прав людини. А гроші дозволяють втілювати ці цінності в життя”, - заявив Дмитро Кулеба.

У нараді також взяли участь голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер та керівництво ХОДА, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, голови районних адміністрацій та об’єднаних територіальних громад Харківщини, народні депутати України.

 

 

За словами Віце-прем’єр-міністр, Україна нині втілює свій великий історичний проект “Європа”, і на цьому шляху цінності та ресурси однаково важливі: “Якщо не буде цінностей - не буде і ресурсів. Але якщо не буде ресурсів - цінності залишаться абстракцією”.

Дмитро Кулеба зауважив, що зближення з ЄС спрямоване на дуже практичні речі: гарні дороги, побудовані відповідно до стандартів ЄС і з залученням європейських коштів, безпечні та якісні продукти для людей, для бізнесу - вільний перетин митниці без поборів і черг, доступні кредити для розвитку, стабільну фінансову систему тощо.

Віце-прем’єр-міністр нагадав, що добудова третьої лінії метрополітену в Харкові стала можливою завдяки розблокуванню 470 млн євро коштів Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського інвестиційного банку, які Україна минулоріч могла втратити через неприпустиму неспроможність органів влади вирішити процедурні питання.

Європейський інвестиційний банк та Європейський банк з реконструкції та розвитку готові втілювати більше інвестиційних проектів в Україні пропорційно до зростання довіри до нашої держави, за словами Дмитра Кулеби.

Він розповів також про пріоритети у сфері європейської інтеграції, над якими нині працює Уряд України та всі органи влади, зокрема, підкреслив пріоритет переговорів з ЄС щодо укладення “промислового безвізу”.

Довідково

На 01.10.2019 загальний обсяг прямих інвестицій (акціонерного капіталу), залучених в область, склав 755 млн дол. США (10 місце серед регіонів України). Станом на 01.10.2019 в економіку Харківської області було внесено прямих інвестицій (акціонерного капіталу) з країн ЄС 590,6 млн дол. США (78,2%).

Зовнішньоторговельний оборот товарів Харківської області з країнами Європейського Союзу за 11 місяців 2019 року склав 802,4 млн дол. США та збільшився на 2%. Експортні поставки до країн ЄС товарів Харківської області збільшились на 5,2%. Частка експорту до країн ЄС сягає майже 30% від загального обсягу експорту товарів Харківської області.