Хюг Мінгареллі окреслив основні сфери співпраці Харківщини та ЄС

Очільниця Харківської ОДА, Юлія Світлична, голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі та керівник Українського представництва Європейського інвестиційного банку Жан-Ерік де Загон обговорили напрямки подальшого співробітництва Харківщини та Євросоюзу. Сторони визначили основні сфери, які необхідно розвивати, залучаючи міжнародну підтримку. Це, зокрема, підтримка малого та середнього бізнесу в регіоні.

"Програми ЄС, спрямовані на підтримку малого та середнього бізнесу, які сьогодні презентують у Харкові, відкривають нові можливості та ринки. Малий та середній бізнес – це важливий двигун для кожної економіки світу. Сьогодні Україну більше знають у світі як сировинну державу. Але останнім часом в області розвивається малий та середній бізнес, який виробляє кінцевий продукт з доданою вартістю, представлений на полицях європейських супермаркетів. Ми зацікавлені у тому, щоб допомагати нашому агросектору розвиватися та виробляти кінцеву продукцію. Сподіваюся, що ресурси, які надає ЄС, та кредити за низькими ставками сприятимуть цьому", - зазначила Юлія Світлична. 

Також серед основних сфер подальшої співпраці керівник області назвала ІТ, науку та освіту, машинобудування, енергозаощадження, відновлення рухомого складу громадського транспорту, розвиток інфраструктури та логістики.

Своєю чергою Хюг Мінгареллі запевнив, що Європейський Союз і надалі співпрацюватиме з регіоном.

"Впродовж 5 попередніх років ви зробили багато, щоб провести реформи. У Харківській області розвинені індустрії ІТ, науки, освіти, машинобудування, аерокосмічна, харчова галузі. Ми знаємо, що ви маєте потенціал в усіх цих сферах. Для нас важливо допомогти вам реалізувати цей потенціал", - сказав він.

Хюг Мінгареллі також додав, що ЄС бачить співпрацю з регіоном і у сфері реформування системи охорони здоров’я та у науці, участь харківських вишів у програмах "Еразмус +" та "Горизонт 2020".

Раніше повідомлялося, що ЄІБ надасть Харкову кредит на створення першого в Україні Міського ситуаційного центру безпечного руху.