Інтеграція до єдиного європейського цифрового ринку — одне з пріоритетних завдань України

Інтеграція до єдиного європейського цифрового ринку — одне з пріоритетних, амбітних та досить реалістичних завдань для України.

Про це під час форуму “Україна на єдиному цифровому ринку ЄС” заявила Перша заступниця міністра юстиції Олена Сукманова.

За її словами, одним із кроків на шляху такої інтеграції стало ухвалення Закону “Про електронні довірчі послуги”, який вступив в дію 7 листопада цього року. Документ слугуватиме основою для всього електронного документообігу в Україні. За словами заступниці Міністра, він прибирає людський фактор у відносинах бізнесу та держави, який часто є причиною корупції.

“Електронні довірчі послуги – одна зі складових єдиного цифрового ринку ЄС до якого ми прагнемо. Вони створюють сприятливі умови для розвитку цифрових мереж, надання цифрових послуг та сприяють зростанню цифрової економіки країни”, – зазначила Олена Сукманова.

Вона нагадала, що в Україні вже розроблена Дорожня карту інтеграції  до цифрового ринку ЄС. Крім Закону “Про електронні довірчі послуги”, документ також містить зареєстровані у Верховній Раді законопроекти “Про електронні комунікації” та “Про радіочастотний ресурс України”. 

Олена Сукманова зазначила, що за ініціативи Секретаріату КМУ, проект Європейського Союзу Association4U здійснює оцінку відповідності законодавства України про електронні довірчі послуги нормам Регламенту ЄС 910/2014 (Про електронну ідентифікацію та довірчі послуги для електронних транзакцій в межах внутрішнього ринку).

“За попередньою оцінкою експертів, Закон "Про електронні довірчі послуги" та розроблені підзаконні нормативно правові акти, відповідають нормам Регламенту ЄС 910/2014 щонайменше на 90%”, – додала Заступниця Міністра.

На новому законодавстві базуватиметься також послуга MobileID, тобто розпізнавання через мобільний телефон, на SIM-картку якого записаний індивідуальний цифровий підпис громадянина. 

“Завдяки цьому українці зможуть за допомогою мобільного пристрою отримувати державні послуги чи підписувати документи. Важливо, що у цьому випадку фіксується реальний час підписання електронних документів і сам підпис. Це — запорука чесних та прозорих транзакцій і захист майнових прав громадян.  Бо всі, хто стикався з судовими процесами та почеркознавчою експертизою знають, що у тільки дуже невеликій кількості випадків вона дає точну відповідь що підпис належить конкретній особі. У данному ж випадку справжність підпису буде гарантована”, - зазначила Олена Сукманова.

Підготовлено за матеріалами Міністерства юстиції України. Оригінал статті читайте за посиланням