Інтегроване управління кордонами потребує більше цифрових рішень, - Ольга Стефанішина

Ольга Стефанішина, Віцепрем'єр-міністрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України провела зустріч з керівництвом Адміністрації державної прикордонної служби України. Учасники обговорили важливість цифровізації процедур обробки інформації про пасажирів в автоматичному режимі.

 

“Інтегроване управління кордонами потребує більше цифрових технологій. За принципом “єдиного вікна” треба прискорювати оформлення та збільшувати зручність для громадян, зменшувати бюрократичні перешкоди. Треба більше сучасних рішень, як-от технології розпізнавання обличчя. Щоб ефективно запобігати злочинцям потрапити в Україну, покращити ефективність заходів щодо недопуску осіб, які загрожують національним інтересам України”, - підкреслила Ольга Стефанішина. 

Віцепрем'єрка підкреслила важливість подальшої розбудови пунктів пропуску на кордоні України з ЄС.

“Ми маємо підтвердження від низки міжнародних партнерів про готовність надати Україні допомогу для розбудови пунктів пропуску на кордоні з ЄС та підтримати модернізацію прикордонної інфраструктури”, – повідомила Віцепрем'єрка.

Ольга Стефанішина також підкреслила нові можливості доступу до програм та навчань в рамках НАТО.

“Україна отримала статус Партнера розширених можливостей НАТО, а це означає кращий доступ як до навчань, так і до надзвичайно цінної розвідувальної інформації. В умовах гібридних загроз ми повинні якнайшвидше скористатися цими можливостями та налагодити більш тісну взаємодію з нашими міжнародними партнерами”, - наголосила Ольга Стефанішина.

Довідково

Зустріч відбулася в рамках підготовки засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами. Ця робоча група є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України, яку очолює Віцепрем'єр-міністрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.