Інвестиційний потенціал України у відновлювальній енергетиці оцінюється у 12 млрд євро, — Зубко

Інвестиційний потенціал України у галузі відновлювальної енергетики можна оцінити у 12 млрд євро, що необхідні до 2020 року для імплементації Національного плану з відновлювальної енергетики.

Про це на українсько-австрійському економічному форумі повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, повідомляє прес-служба Віце-прем’єр-міністра України.

За його словами, Україна прагне не тільки зменшити енергоспоживання і модернізувати комунальні підприємства, а й розвивати відновлювальну енергетику, відмовляючись від класичних енергоносіїв.

«Ми ухвалили декілька законів, які дозволяють при виробництві тепла з альтернативних джерел енергії в комунальних підприємствах додатково встановлювати стимули, тим самим мотивувати інвестиції у цей напрямок. Також очікуємо прийняття парламентом законопроекту щодо захисту інвестиційної складової комунальних підприємств, отриманої від міжнародних фінансових організацій на реалізацію проектів в Україні», — зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, сьогодні Україна має найкращий тариф по сонячній енергетиці – 15-16 євроцентів за 1 кВт.

«Україна сьогодні прагне залучити інвестиції у відновлювальну енергетику. Зменшення споживання енергії, зменшення витрат при постачанні електро- та теплової енергії до житлових будинків – це шлях до енергонезалежності країни. І це один із головних мейнстрімів України», — підкреслив урядовець.

Раніше повідомлялося, що відома французька компанія висловила свою зацікавленість в участі у проектах з виробництва енергії з твердих побутових відходів в Україні.