Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Безвіз» – це цивілізаційне повернення України до Європи

Запровадження Європейським Союзом «безвізу» для України два роки тому було цивілізаційним поверненням України додому – до Європи, куди ми належимо культурно, географічно, ментально. Про це в прямому ефірі одного з телеканалів сказала Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе. «Потребуємо спільної великої роботи, яка, врешті-решт, приведе нас і у формальну, офіційну участь у Європейському Союзі», – наголосила вона.

Вона поінформувала, що зростає кількість громадян України, які користуються «безвізом», і які отримали біометричні паспорти. «Це все руйнує ті міфи, які ми чули до того, як ми отримали «безвіз». Хочу нагадати, скільки було сумнівів і страшилок, що «безвізу» ми не отримаємо. Скільки було сумнівів і страшилок, що ми ніколи не виконаємо умов отримання «безвізу». Це все не справдилося, – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе, – Потім була інша страшилка, що українці не користуватимуться «безвізом», бо в українців немає коштів, і вони не будуть подорожувати. Знову ж таки ми бачимо спростування сьогоднішньою статистикою – в чотири рази більше українців, порівняно з першим роком «безвізу», скористалися безвізовим режимом за другий рік його функціонування. Я думаю, що ця тенденція буде зростати».  

Також Віце-прем`єрка, посилаючись на щорічні звіти Єврокомісії щодо дії безвізового режиму між ЄС та Україною, підкреслила, що наразі «немає жодних підстав вважати, що нашому «безвізу» щось загрожує».

За 2 роки дії «безвізу» громадяни України здійснили 42,6 млн. поїздок до країн ЄС. Зокрема, 2,91 млн громадян зробили це з біометричними паспортами, без віз. За другий рік «безвізу» зафіксовано 2,35 млн. безвізових поїздок українців, це в 4,2 рази більше, ніж за перший рік (560 тис. осіб).

Подивитися запис прямого ефіру можна за посиланням: https://bit.ly/2KbO6Th