Іванна Климпуш-Цинцадзе у Дніпрі розповіла про переваги європейської інтеграції

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе взяла участь у регіональній конференції в рамках інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей, що відбулася сьогодні 18 вересня 2018 року в м. Дніпро.​

У ході відкриття конференції Іванна Климпуш-Цинцадзе нагадала, що Угода про асоціацію є найширшим і найамбітнішим документом, який коли не-будь Європейський Союз підписував з третьою країною, а поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі відкриває перед українськими підприємствами багато можливостей експорту власної продукції на ринок Європи. Крім цього, впровадження такого комплексного документу визначено в Дорожній карті законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. "На цю парламентську сесію ми маємо приблизно 20 пріоритетних євроінтеграційних законопроектів, які вже зареєстровані в Парламенті" зазначила Віце-прем'єр-міністр.​

"Багато підприємств тут у Дніпропетровській області, які були заточені на торгівлю з колишніми республіками Радянського Союзу, на торгівлю із знайомими для них ринками і вимогами, вони змушені були для себе прийняти рішення дуже швидко змінити свою орієнтацію, а відповідно зробити внутрішні зміни для того, щоби бути конкурентними на ринках Європейського Союзу", - наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Так, офіційна статистика показує, що близько 80% експорту Дніпропетровської області до ЄС, складають ті ж самі металургійні підприємства, які раніше були направлені на торгівлю з пострадянськими державами.Це означає, що ці підприємства стали конкурентніші та задовільнивши вимоги одного з найвимогливіших ринків світу можуть легко виходити і на ринки третіх країн.

В роботі конференції також взяли участь Перший заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олег Кужман та керівництво Дніпровської міської ради.

Мета інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей» - роз’яснення та популяризація практичних переваг і можливостей, які вже мають або невдовзі отримуватимуть українці від євроінтеграційного курсу України. 

Проект реалізується Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України разом з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції за підтримки Проекту ЄС Association4U. Детальніше - https://eu-ua.org/syla-mozhlyvostei.