Іванна Климпуш-Цинцадзе: Україна не зможе рухатися далі у напрямку європейської інтеграції без допомоги громадянського суспільства

Україна не зможе продовжувати рух у напрямку європейської інтеграції без допомоги громадськості.

Про це заявила Віце-Прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з Українською стороною платформи громадянського суспільства.

“Нам дійсно є чим пишатись в контексті виконання зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію з ЄС. Але разом з тим ми розуміємо, що вдалося зробити далеко не все. Нам дуже потрібно, щоб ви (представники громадянського суспільства), зі свого боку, допомагали тиснути на деякі міністерства і народних депутатів. Без горизонтальної співпраці ми не зможемо рухатися далі”, – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

громадянська платформа

Віце-прем’єрка нагадала, що за підсумками П'ятого засідання Ради асоціації Україна-ЄС у грудні 2018 року сторони домовились поглибити співробітництво у пріоритетних галузях: енергетики, юстиції і внутрішніх справ, митниці та цифрової економіки. Зокрема, серед пріорітетів на 2019 рік – інтеграція до енергетичного ринку ЄС та оновлення Додатку XXVII “Співпраця у сфері енергетики, включаючи ядерну енергетику” Угоди про асоціацію. Також сторони домовились сприяти розвитку взаємної торгівлі. “Наразі головною метою є усунення нетарифних бар'єрів та укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (АСАА), а також приєднання до конвенцій, що спрощують митні процедури”, - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

громадянська платформа

Зі свого боку, Генеральна директорка Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина подякувала фахівцям ПГС за допомогу у напрацюванні рішень для покращення технічного регулювання. Це має пришвидшити укладення Угоди АСАА. “Співпраця з експертами Платформи з технічного регулювання по угоді ACCA допомогла вийти на загальне розуміння того, де ми можемо посилити наші внутрішні ресурси і рухатися в напрямку підписання цієї угоди”, - зазначила О.Стефанішина.

Водночас співголова Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС Олена Павленко зазначила, що представники органу й надалі фокусуватимуть увагу на виконанні зобов’язань нашої держави у сферах екології, інноваційного розвитку і цифрових технологій, питаннях умов праці, а також застосуванні конвенції Пан-Євро-Мед. Крім того, представники Платформи здійснюватимуть моніторинг апроксимації законодавства у сфері авіації.