Іванна Климпуш-Цинцадзе: Великим викликом і ризиком для України є відсутність сильних інституцій

Великим викликом і ризиком для України досі є відсутність сильних інституцій у всіх галузях. Про це сьогодні під час брифінгу регіональним журналістам заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Саме існування сильних інституцій і функціонування держави на основі національного інтересу і прогнозованих, передбачуваних політик, переконана вона, дозволяло би беззастережно рухатися зі спадкоємністю тих напрацювань, які були зроблені після Революції Гідності. «Я пишаюся тим, що ми зробили дуже цілісну систему планування, моніторингу, оцінки виконання Угоди про асоціацію. Нею користаються всі органи виконавчої влади. Вона дозволяє розуміти, де ми перебуваємо в певний момент з точки зору виконання Угоди. Усе відображено в регламентних нормах. Робота людей, які прийшли на державну службу в результаті тої ж таки реформи державної служби, є запорукою того, щоби ми продовжували зміни», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Разом з тим, на жаль, країна поки ще дуже залежить від політичної волі окремих гравців, вважає Віце-прем’єр-міністр: «Якщо інституційно ми не будемо мати серйозних запобіжників, у нас є ризик завжди втратити спадкоємність у напрацюванні реформ».

Іванна Климпуш-Цинцадзе: Великим викликом і ризиком для України є відсутність сильних інституцій

У цьому контексті вона поінформувала журналістів про те, що наразі різні міністерства та Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Офісом Віце-прем’єр-міністра готують так званий transition book (інструкції для наступного Уряду з продовження політики європейської та євроатлантичної інтеграції).

«Уперше в історії українського політичного життя ми, передаючи владу, хочемо передати всі напрацювання і наше бачення подальшого руху в тих чи інших напрямках. Це безпрецедентно, це круто. Інше питання в тому, чи цим захочуть скористатися наші наступники. Ми готові радити, пропонувати рішення, тільки поки не бачимо великого апетиту у когось перебирати цей досвід. Почекаємо, може, він з’явиться, коли відбудуться парламентські вибори, буде створена коаліція і будуть запропоновані нові люди на посади міністрів», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе, підкресливши, що без тісної ефективної взаємодії Президента, Парламенту та Уряду неможливо здійснювати жодну з реформ.