Іванна Климпуш-Цинцадзе закликала Хорватію підтримати посилення санкцій проти Росії через агресію в Чорному морі

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе 3 грудня у Загребі (Хорватія) зустрілася з Прем’єр-Міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем. Зустріч відбулася в рамках Саміту Глав Урядів держав-учасниць Центральноєвропейської ініціативи.

Під час перемовин Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Главі Уряду Хорватії за послідовну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також підтримку європейського вибору українців.

Водночас Віце-прем’єрка закликала хорватську сторону підтримати  посилення санкцій щодо Російської Федерації у зв’язку зі збройною агресією в акваторії Чорного моря.

"Сподіваємось, що Загреб продовжить просувати принципи міжнародного права та європейські цінності, реалізуючи політику ЄС та НАТО щодо російської агресії проти України. Особливо важливо зберегти та навіть посилити санкції ЄС проти Кремля як єдиний ефективний інструмент впливу на Росію", — заявила під час зустрічі Іванна Климпуш-Цинцадзе. 

За словами Віце-прем’єрки, відкрита агресія Російської Федерації в  Чорному морі, внаслідок якої три українські кораблі були захоплені, а 24 українських військовослужбовці взяті у полон, засвідчили курс Москви на загострення ситуації та подальшу дестабілізацію України.

"ЄС має адекватно реагувати на грубі порушення РФ міжнародного права", — наголосила представниця українського Уряду.

Вона також пояснила хорватським партнерам механізм дії воєнного стану на окремих територіях України, який триває з 26 листопада до 26 грудня 2018 року.

Зі свого боку, хорватський Прем'єр-міністр Андрей Пленкович зазначив, що Хорватія підтримує винесення питання агресивних дій Росії на засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС та Європейської Ради для детального обговорення.  

Довідково: Хорватія є послідовним союзником України, в тому числі в рамках ЄС та НАТО, у її боротьбі із російською агресією та збереженні територіальної цілісності та суверенітету нашої держави.

Остання зустріч Віце-прем’єр-міністра України з європейської та євроатлантичної інтеграції І.Климпуш-Цинцадзе з Прем’єр-міністром Республіки Хорватія А.Пленковичем відбулась в Загребі 16 квітня 2018 р. в рамках проведення засідання Спільної міжурядової українсько-хорватської комісії з питань економічного співробітництва.