Кабмін створив інституцію, яка гармонізує українську та європейську системи рівнів кваліфікацій

Кабінет міністрів України створив інституцію, яка буле реалізовувати державну політику у сфері кваліфікацій – Національне агентство кваліфікацій.

Як передає прес-служба Міністерства освіти і науки України, його основними завданнями будуть – створення та забезпечення роботи Національної системи кваліфікацій, розробка професійних стандартів, формування законодавчої основи для роботи кваліфікаційних центрів, прогнозування потреб ринку праці у кваліфікаціях.

Робота агентства дозволить гармонізувати українську та європейську системи рівнів кваліфікацій, орієнтувати систему освіти на потреби ринку праці, визнавати результати неформального та інформального навчання.

За словами очільниці відомства Лілії Гриневич, до цього часу в Україні не було єдиної інституції, яка реалізовувала б державну політику у сфері кваліфікацій.

“Ця робота була розпорошена між різними відомствами та соціальними партнерами, що значно уповільнює та ускладнює прийняття рішень. Водночас зараз нам треба провести серйозну роботу зі створення та забезпечення роботи Національної системи кваліфікацій, де будуть відображені єдині чіткі підходи до рівнів освіти та кваліфікацій в Україні”, – пояснила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Вона додала, що єдина система кваліфікацій дозволить спростити процес визнання української освіти в Євросоюзі та інших країнах, що є важливим кроком до інтеграції нашого освітнього простору в європейський.

Підготовлено за матеріалами Міністерства освіти і науки України

Більше інформації читайте за посиланням.