Керівництво Мінагрополітики провело серію зустрічей з аграрними міністрами країн Європи у Берліні

В межах виставки-ярмарку "Міжнародний зелений тиждень - 2019" у Берліні, українська делегація з Міністерства аграрної політики та продовольства провела низку двосторонніх зустрічей з міністрами у сфері АПК країн Європи Польщі, Литви, Естонії, Угорщини, Грузії, Латвії.

Зокрема, на зустрічі з Міністром сільського господарства та розвитку села Польщі Яном Ардановським українська делегація домовилась про проведення п'ятого засідання українсько-польської робочої групи з питань сільського господарства, останнє з яких відбулось у 2016 році. Також сторони обговорили співробітництво у сфері ветеринарії, насінництва, органічного виробництва.

Під час зустрічі з Міністром сільського господарства Литовської Республіки Гедрюсом Сурплісом сторони проаналізували прогрес по напрямкам співпраці, визначених Програмою двостороннього співробітництва Україна-Литва на 2017-2019 роки у сфері агропромислового комплексу.

На зустрічі з Міністром у справах сільського життя Естонської Республіки Тармо Таммом українська сторона висловила подяку за надану підтримку в реформуванні та вдосконаленні системи управління рибним господарством України і готовність до подальшої активної співпраці в цьому напрямі. Також було обговорено спільні дії щодо розвитку молочного сектору.

За результатами зустрічі з Міністром сільського господарства Угорщини Іштваном Надь було домовлено у червні поточного року провести чергове засідання Українсько-угорської Робочої групи з питань сільського господарства. Серед напрямів співпраці - торгівля, тваринництво та ветеринарія, карантин та захист рослин, земельні відносини, насінництво та селекція рослин, садівництво та виноградарство, рибальство, наукові дослідження.

Під час зустрічі з Міністром сільського господарства Грузії Леваном Давіташвілі сторони поділилися досвідом впровадження новітніх технологій у систему реєстрації земель, веденні державного земельного кадастру, проведенні електронних аукціонів та надання адміністративних послуг.

За результатами зустрічі з Міністром сільського господарства Латвійської Республіки Янісом Дуклавсом було вирішено окрім напрямів, за якими вже відбувається співпраця, зосередитись на питаннях розвитку дорадництва.

"Зелений тиждень – це унікальна можливість для міждержавного нетворкінгу, можливість звірити орієнтири та тренди з нашими європейськими партнерами та, відповідно, визначити напрями розвитку галузі", зазначив в.о. Міністра аграрної політики Максим Мартинюк.

Довідково:

"Міжнародний зелений тиждень" – одна з найбільших і найпрестижніших агропромислових виставок у світі, яка була заснована у Берліні в 1926 році. 

У складі української делегації у події взяли участь Максим Мартинюк – в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України, Ольга Трофімцева – заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції, Володимир Лапа – голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, представники Департаменту міжнародного співробітництва Мінагрополітики, Офісу підтримки реформ при Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Держгеокадастру.

З 18 до 27 січня український бізнес вперше за 5 років офіційно презентує свою продукцію в окремому національному павільйоні на продовольчій виставці-ярмарку “Міжнародний зелений тиждень” в Берліні.