Ключовий гравець європейського ринку газу вперше скористався послугою зберігання газу в українських підземних сховищах

В липні ключовий гравець європейського ринку газу – німецька компанія RWE – вперше скористалася послугою зберігання газу в режимі «митний склад» на території України. До цього операції продажу газу цим трейдером здійснювалися виключно на західному кордоні України. Про це повідомляє прес-служба АТ "Укртрансгаз".

Перемовини щодо можливостей використання українських підземних сховищ з провідним європейським трейдером тривали декілька років. За словами представника компанії Дитріха Хоффманна: «Раніше RWE працювала тільки на кордоні України, а тепер ми можемо також використовувати українські газові сховища. На сьогодні RWE вже здійснив операції з ввезення і вивезення газу на територію України, у тому числі і в ПСГ в режимі «митний склад».

Нагадаємо, у червні 2019 року Верховна Рада України ратифікувала оновлений «енергетичний» Додаток 27 до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Це рішення передбачає нові енергетичні стандарти та нові правила, дотримання яких дозволить забезпечити інтеграцію України до внутрішніх енергетичних ринків ЄС.

 

Довідково:

RWE  - німецька енергетична компанія, що базується в м. Ессен, Німеччина. Сьогодні вона є постачальником для більше ніж 20 мільйонів споживачів електроенергії та 10 мільйонів споживачів газу у Європі. RWE є другим за величиною виробником електроенергії в Німеччині.