"Книжковий арсенал" став літературним фестивалем року за версією Лондонського книжкового ярмарку

Міжнародний книжковий фестиваль "Книжковий Арсенал" отримав нагороду  48-го Лондонського книжкового ярмарку International Excellence Awards 2019 у номінації "Літературний фестиваль". 

Як повідомляється на сайті "Мистецького Арсеналу", журі конкурсу віддало перевагу саме українському фестивалю за добре продуману мультидисциплінарну програму, де "взаємодіють різні види мистецтв і перетинаються фахові середовища, але водночас книга залишається в центрі уваги".

Переможців нагородили 12 березня у виставковому центрі "Олімпія" в Лондоні.

За словами координаторки "Книжкового Арсеналу" Оксани Хмельовської, це – "фантастична перемога для України" як кураторської команди й "Мистецького арсеналу", так і й  усіх українських видавців, партнерів, та людей, які  вклали багато часу й зусиль, щоб це стало реальністю.

"Це об’єктивна оцінка міжнародних експертів, і це справді дуже несподівано для нас. У світі – тисячі літературних фестивалів, книжкових виставок, та у нашому фестивалеві є щось особливе, неймовірна атмосфера й естетичне переживання, література, яка поєднується із мистецтвом", – наголосила вона.

"Тепер, сподіваємось, до нас ще охочіше їхатимуть міжнародні гості, лауреати різних премій, літагенти й іноземні видавці. Українську літературу перекладатимуть, а українських письменників так само запрошуватимуть на інші фестивалі світу", – резюмувала Оксана Хмельовська та додала, що ця нагорода є ще одним підтвердженням того, що команда фестивалю рухається у правильному напрямку.

Номінація The Literary Festival вручається з 2016-го року. Попередні роки переможцями ставали фестивалі з Бразилії, Індії та Малайзії.

Цьогоріч за нагороду змагалися: "Книжковий Арсенал" (Україна), Міжнародний літературний фестиваль в Утрехті (ILFU) та Міжнародний літературний фестиваль у Макасарі (Індонезія).

International Excellence Awards – це міжнародна премія, заснована Лондонським книжковим ярмарком та Британською асоціацією видавців. Мета премії — представити найкращих представників видавничої галузі, інноваційні видавництва та новаторські ініціативи в цій галузі.

Як повідомлялося, з 12 по 14 березня триває 48-й Лондонський книжковий ярмарок (London Book Fair), де Україна вперше представила свій книжковий стенд. На ярмарку Україну представляють 12 видавництв.