Компанії видобувних галузей звітуватимуть онлайн

 

Компанії, що працюють у видобувних галузях, подаватимуть звіти в електронній  формі. Портал Ініціативи прозорості видобувних галузей презентували сьогодні, 27 лютого.

Про це повідомляє Міністерство енергетики та захисту довкілля України.

 

 

Онлайн інструмент розробили у рамках проекту GIZ “Підтримка впровадження глобальної Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) у Вірменії, Грузії та Україні” та на виконання Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях». Тепер звітування компаній буде електронним і систематичним.

“Мінекоенерго підтримує імплементацію ІПВГ в Україні та загальний тренд на діджиталізацію звітності. Це спростить взаємодію між інвесторами, видобувними компаніями та державними службами. Також цец інструмент буде корисним для аналізу реалізації політики енергетичного переходу України, де основними пріоритетами є екологізація енергетики та скорочення енергоємності валового внутрішнього продукту”, - наголосив Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель.

Також портал дозволить державі та громадськості якісніше контролювати платежі до місцевих бюджетів. У Мінекоенерго планують створити спеціальний відділ, який буде відповідати за імплементацію ІПВГ. 

Нагадаємо, 19 лютого Кабінет Міністрів ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами», яка спрощує залучення інвестицій у видобуток копалин.