Конференція з питань українських реформ цьогоріч збере у Вільнюсі понад 400 учасників делегацій високого рівня

 

На Міжнародній конференції з питань реформ в Україні, яку цьогоріч прийматиме Литва 7 липня, очікується  понад 400 представників делегацій високого рівня з ЄС, НАТО та інших зацікавлених країн і міжнародних інституцій, організацій громадянського суспільства та бізнесу, науковців, представників української діаспори та медіа.

Про це йшлося на першому засіданні робочої групи з проведення конференції під головуванням  Віце-прем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби.

 

 

Конференція у Вільнюсі стане четвертою за рахунком, перша відбулася у 2017 році у Лондоні. Формат заходу покликаний підсилити та продемонструвати світу процес реформування, який Україна здійснює для побудови сильної, успішної європейської демократії.

«Унікальність щорічної Конференції з питань реформ полягає у тому, що це єдиний міжнародний захід високого рівня за межами України, присвячений виключно Україні. Цей шанс не можемо змарнувати», - зазначив Дмитро Кулеба.

Він наголосив на необхідності забезпечити підготовку та проведення конференції на високому рівні.  Для цього необхідна належна координація між усіма залученими органами та активна комунікація заходу за межами країни.  «Саме тому було ухвалено рішення про створення цієї Робочої групи високого рівня для вирішення стратегічних питань і загальної координації з підготовки та організації. Цьогорічна конференція буде своєрідним міжнародним представленням результатів та планів нового українського уряду», - сказав Віце-прем’єр.

Конференція включатиме засідання на високому політичному рівні за участі Президента та Прем’єр-міністра України, а також панельні дискусії за участі міністрів, парламентарів, представників громадянського суспільства. Планується обговорити пріоритети амбітного плану реформу Уряду та можливості, які відкриває він відкриває. Зокрема, йтиметься про структурні реформи в економічній сфері, заходи із покращення бізнес клімату, впровадження належного урядування, розвиток цифрової держави та інші.  Представники бізнес спільноти з регіону дізнаються про можливості для інвестицій в Україні. Окремо представники офіційних делегацій обговорять безпекову ситуацію та підтримку України у захисті її суверенітету та територіальної цілісності. 

Довідково.

Минулого року конференція проходила в Торонто (Канада), у 2018 – Копенгагені (Данія), 2017 – Лондоні (Велика Британія).