Конгрес США ухвалив дві резолюції щодо незаконних дій РФ у Азовському морі та “Північного потоку-2”

Палата представників Конгресу США ухвалила дві резолюції, у яких виступила проти завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" та засудила військову агресію Росії проти України у Керченській протоці.

Як повідомляється на сторінці посольства України у Facebook, у резолюції проти завершення будівництва російського газопроводу, зокрема, міститься заклик до Урядів європейських держав відмовитися від "Північного потоку-2".

Крім цього, висловлюється підтримка запровадженню санкцій щодо газопроводу згідно з частиною 232 "Закону про протидію супротивникам Америки через санкції".

"Північний потік – 2” є кроком у зворотному напрямі у тому, що стосується забезпечення енергетичної безпеки Європи й інтересів США, та міститься наполегливий заклик до Президента США використати всі наявні інструментарії, щоб підтримати енергетичну безпеку Європи через політику зменшення її залежності від російських енергоносіїв”,  - повідомляє українське посольство.

У резолюції про Азовське море Палата представників засуджує напад РФ на кораблі ВМС України у Керченській протоці як такий.

"Документ закликає РФ негайно повернути судна та їх екіпаж Україні, припинити порушувати суверенітет нашої держави та чинити перепони українському судноплавству через Керченську протоку, яке має на це право згідно з міжнародними нормами і домовленостями", - йдеться у повідомленні.

Резолюція також підтверджує відданість США надавати українському народові політичну, економічну та безпекову допомогу, необхідну для забезпечення його незалежності, демократичного розвитку і процвітання.

Окремо міститься заклик до президента США та союзників і партнерів Сполучених Штатів змусити Російську Федерацію відповісти за триваючу агресію проти України.

Раніше повідомлялося, заступниця Міністра оборони США у справах Росії, України та Євразії Лора Купер під час зустрічі з Віце-прем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе у Києві підтвердила, що США готує комплексну відповідь на дії Кремля.