Кооперація – ефективний механізм підтримки виробника на селі, – Мінагрополітики

Окрім фінансової підтримки та інформаційного забезпечення ефективним інструментом посилення економічного зростання на селі є об’єднання особистих селянських господарств та дрібних виробників у кооперативи. Таку думку висловив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час дводенного семінару "Практики сільського розвитку: сімейні ферми, кооперація, дорадництво та ОТГ" у Львові 29-30 березня, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Заступник Міністра підкреслив, що Уряд буде відшкодовувати кооперативам 70% вартості за купівлю обладнання в рамках програми підтримки фермерства та кооперації (1 млрд грн). Окрім того, фермери матимуть додаткові переваги в державній підтримці (компенсація 40% вартості техніки та 80% вартості насіння української селекції). Також в цю програму закладено здешевлення кредитних коштів до європейського рівня – 1-2% та відшкодування 90% вартості дорадчих послуг.

Підтримка малих та середніх сільгоспвиробників, с/г кооперації дозволить підняти українське фермерство на якісно новий рівень, допоможе створити нові робочі місця, наситити внутрішній ринок якісними продуктами та розширити географію експорту. Окрім того, розвиток фермерства сприятиме створенню середнього класу в селі, розвитку сільських територій та покращеню матеріально-фінансового становища сільського населення.

Захід відбувся у рамках реалізації програми "U-LEAD з Європою" за участі Голови Львівської ОДА Олега Синютки, представників Мінагрополітики, Офісу підтримки реформ Мінагрополітики, Мінрегіону, проекту "U-LEAD з Європою", членів Групи радників з впровадження державної регіональної політики в Україні, Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України, сільськогосподарських підприємств, кооперативів.

"Об’єднання агровиробників є дієвим способом отримання належної системи збуту сільськогосподарської продукції та можливості одержання реальної ціни за неї. Окрім того, кооперація зміцнить позиції дрібних виробників серед великих аграрних гравців, а також позитивно вплине на збільшення зайнятості місцевого населення, розвиток сільської інфраструктури", - наголосив Віктор Шеремета.

Довідково

"U-LEAD з Європою" - програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку, яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Робота проекту "U-LEAD з Європою" включає дві основні цілі:

- посилення спроможностей ключових суб’єктів на національному, регіональному та місцевому рівнях з метою впровадження реформ регіональної політики та децентралізації (GIZ).

- розширення прав і можливостей об’єднаних громад з метою надання високоякісних послуг громадянам, що робить внесок у реформу децентралізації, яка триває в України (Sida).