Корупції в будівельній сфері стане менше – Уряд запустив електронний кабінет забудовника

Тепер забудовники можуть отримати дозволи, ліцензії, сертифікати та інші документи в електронному кабінеті. Рішення ухвалюватимуться автоматично впродовж 5 секунд і надсилатимуться на електронну пошту заявника. Це в рази зменшить корупційні ризики, адже процес перевірки відбуватиметься без участі чиновників, повідомляє Кабінет Міністрів України. 

Цей інструмент є ще одним кроком України до європейських стандартів надання державних послуг – прозорих і без бюрократичних бар'єрів.

Запуск е-кабінету проходитиме в кілька етапів. Спочатку отримати документи онлайн можна буде для житлових та промислових будівель до чотирьох поверхів (класу наслідків СС1), а також об’єктів лінійної інфраструктури і навіть доріг. Це стосуватиметься документації для всіх етапів будівництва – від підготовчих робіт до введення будівлі в експлуатацію.

Уже за кілька місяців розпочнеться другий етап: онлайн-послуги стануть доступними для об’єктів, що за класом належать до категорій СС2 та СС3 – об’єктів із середніми та значними наслідками.

Онлайн-сервіс доступний на порталі Державної архітектурно-будівельної інспекції за посиланням https://e-dabi.gov.ua/, через вхід до особистого кабінету.

Як і раніше, документи можна подати в паперовому варіанті.

Докладніше – на Урядовому порталі.