Країни ЄС вийшли на перше місце з-поміж ринків збуту української агропродукції

У січні експорт аграрної продукції склав $1,7 млрд, що майже на 22,5% більше у порівнянні з першим місяцем 2018 року.

Про це повідомила в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

"На перше місце серед наших ринків збуту вийшли країни ЄС, куди ми за січень поточного року експортували продукції на $668 млн. Країни Азії поступились нашим європейським сусідам з результатом трохи більше ніж $641 млн, а третє місце у країн Африки, куди український агроекспорт склав за цей період $292,2 млн", – розповіла Ольга Трофімцева.

За її словами, лідерами українського сільськогосподарського експорту традиційно залишаються зернові культури з часткою 44,6% в загальній структурі аграрного експорту, олії – 19,8% та насіння олійних культур – 9,7%.

"За цей період імпорт харчової продукції також збільшився порівняно з січнем 2018 року на 9,5% та склав $462,6 млн. Найактивніше Україна імпортувала плоди, горіхи, рибу, тютюн та вироби з нього, какао боби та шоколад, зернові злаки, каву, чай, прянощі та олію", – додала в.о. Міністра.

ТОП-5 ключових країн-імпортерів нашої аграрної та харчової продукції в січні виглядав наступним чином (за обсягом експорту у вартісному еквіваленті):

•  Єгипет – $153,6 млн,

•  Нідерланди – $149,9 млн,

•  Індія – $143,9 млн,

•  Іспанія – $135,8 млн,

•  Туреччина – $112,3 млн.

"З огляду на те, що критичні питання в логістиці залишаються на порядку денному, Мінагрополітики з представниками сектору вирішило відновити регулярну роботу міжвідомчого штабу з оперативного вирішення питань логістики у сільському господарствіі фокусуватись в його роботі не лише на вирішенні поточних робочих питань, але й на роботі над більш стратегічними темами аграрної логістики" – зазначила Ольга Трофімцева.

Довідково:

ТОП-20 ключових товарів українського аграрного та харчового експорту за січень 2019 року.

Нагадаємо, Україна закрила три квоти на безмитний експорт до Євросоюзу.

Підготовлено за матеріалами Міністерства аграрної політики і продовольства України. Оригінал статті читайте за посиланням