Курс на євроінтеграцію України - незмінний – Президент України

Зважаючи на виклики сьогодення, незмінний курс у Європу, Європейський Союз ще більш актуальний для України, ніж раніше.

Про це Володимир Зеленський наголосив під час відеоконференції з депутатами Європейського парламенту. 

У відеоконференції також взяла участь Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.  З боку Європейського парламенту до конференції приєдналися депутати, які представляють різні політичні групи у Європейському парламенті, зокрема Міхаель Галер (ФРН), Петрас Ауштрявічус (Литва), Ніклас Гербст (ФРН), Фредрік Ріс (Бельгія), Ельжбета Лукачевська (Польща) та Влодзімеж Цімошевич (Польща).

Сторони обговорили 22 саміт Україна-ЄС, який запланований на 6 жовтня у Брюсселі, Бельгія.

Президент України подякував за послідовну підтримку з боку Європарламенту у просуванні амбітного порядку денного Україна - ЄС, а також за тверду позицію Європейського Союзу в питанні відновлення суверенітету й територіальної цілісності України та деокупації Криму.

Глава держави поінформував про ініціативу України щодо створення міжнародного майданчика, покликаного покращити координацію та співпрацю з метою протидії загрозам безпеці, які несе російська окупація Криму, а також сприяти захисту прав кримчан.

«Крім економіки, грошей, для нас важлива геополітична підтримка. Окремі речі, на які ми хочемо звернути увагу, – це поява й наша пропозиція Кримської платформи. Майданчика, на якому ми хочемо обговорювати найважливіші гуманітарні питання, питання допомоги всім українцям – як кримським татарам, так і українцям, які потрапили за ґрати на території Криму, так і вже перебувають у Росії. Це повернення, звільнення цих громадян, а також деокупація Криму», – наголосив Президент.

Також, за словами Володимира Зеленського, Україна прагне обговорення питання розширення доступу до внутрішнього ринку ЄС, досягнення домовленості щодо оновлення торговельної частини Угоди про асоціацію, «промислового безвізу» тощо. 

«Ми бачимо переорієнтування українського бізнесу до європейських країн. Це прекрасно, тому хочемо говорити про розширення. Ми хочемо мати можливість економічного зростання в нашій країні», – зазначив Президент, зауваживши, що зараз це особливо важливо, зважаючи на пандемію коронавірусу та війну.