Київ підписав Меморандум про співпрацю в управлінні відходами з французькою компанією

Столична мерія та французька компанія SUEZ INTERNATIONAL підписали Меморандум про співпрацю в управлінні відходами.

Як передає прес-служба КМДА, столиця розпочинає довгострокову співпрацю з французькими партнерами та спільно розроблятиме стратегічний план заходів з питань управління відходами.

Мета Меморандуму - розробка тратегічного плану заходів, що стосуються впровадження ефективніших технологій переробки сміття.

Мер Києва Віталій Кличко підкреслив, що Київ продукує приблизно 1,2 млн тонн побутових відходів щороку. А потужностей сміттєспалювального заводу "Енергія" недостатньо, щоб впоратися із такими об’ємами. До того ж, завод "Енергія", який ввели в експлуатацію більше 30 років тому, потребує модернізації. Щодо полігонів побутових відходів, зауважив Віталій Кличко, вони заповнені і мають бути закриті протягом найближчих років. А роздільний збір побутових відходів у Києві наразі нерозвинений.

"Я сподіваюся, що співпраця з нашим французьким партнером стане поштовхом для Києва і для України у сфері поводження із твердими побутовими відходами. Адже SUEZ INTERNATIONAL є світовим лідером із питань проектування, будівництва та управління об’єктами переробки твердих побутових відходів та водоочищення і вступає у партнерство із місцевими органами влади у багатьох країнах світу. А Київ зацікавлений у використанні такого досвіду та у такій співпраці", – підкреслив він.

"Ми як світовий лідер екологічних послуг були б дуже раді поділитися нашими експертизами з Києвом та працювати разом, щоб імплементувати європейські та світові стандарти цих екологічних послуг для Києва. Щоб знайти найкращі рішення, що вже доступні та можуть бути розроблені й адаптовані під ситуацію в Києві", – зазначила віце-президент SUEZ INTERNATIONAL Александра Бургуан.

За словами заступника голови Київської міської державної адміністрації Петра Пантелеєва, на весну вже заплановано провести семінари у всіх районах міста з інформатизації населення по розділеному збору сміття.

Раніше повідомлялося, що в Україні проектуватимуть системи підземного та вакуумного збору сміття.