Київ розраховує на збереження санкційної політики ЄС проти Росії, - Володимир Гройсман 

Київ розраховує на збереження санкційної політики Євросоюзу проти Росії, як держави-агресора, та очікує більшої синхронізації санкційних режимів між ЄС та США. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Федерікою Могеріні. Зустріч відбулася в рамках другого дня робочого візиту Глави Уряду України до Брюсселя, повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Прем’єр-міністр наголосив, що безпекова ситуація на Донбасі залишається напруженою. Росія продовжує постачати важке озброєння і боєприпаси на окуповану територію Донбасу, заблоковано процес обміну заручниками. Саме тому санкції ЄС залишаються одним з механізмів стримування російської агресії. «Ми розраховуємо на незмінність підходів до санкційної політики ЄС в контексті примусу агресора виконувати Мінські угоди у повному обсязі і дякуємо за незмінність підтримки ЄС територіальної цілісності України», - сказав Володимир Гройсман.

У цьому контексті сторони обговорили перспективи формування миротворчої місії ООН і домовилися узгоджувати позиції.

Глава Уряду також наголосив на важливості спільних дій і в енергетичному питанні. Реалізація проекту газопроводу «Північний потік-2», зазначив Володимир Гройсман, - це використання гібридної зброї проти Європи, формування потужного елементу майбутнього впливу на Євросоюз. Саме тому збереження транзитної ролі України відповідає стратегічним інтересам і України, і ЄС.

"Ми закликаємо Єврокомісію зробити все можливе для того, щоб на проекти на зразок «Північного потоку -2» була поширена дія Третього енергетичного пакету ЄС. У свою чергу ми гарантуємо надійність української ГТС, і готові залучити іноземного партнера до її використання. Це буде надійно – і для України, і для Європи. Натомість з російського боку гарантій аналогічної надійності роботи – жодних", - відзначив Прем’єр-міністр.

Під час розмови сторони також обговорили хід реформ в Україні, питання схвалення законодавчої пропозиції про започаткування Четвертої програми МФД і перспективи формування секторальних дорожніх карт, які стануть новим кроком співпраці України та ЄС.

Рубрика: